Více než 35 korun za litr běžného Naturalu 95 zaplatí v těchto dnech motoristé, kteří přijedou s plechovými miláčky k benzinkám na Mladoboleslavsku. Říká to bleskový noční průzkum Boleslavského deníku.

Nejdráže se tradičně tankuje na rychlostní komunikaci. U Agipu u Brodců zaplatí lidé za litr Naturalu 95 35,20 korun, za diesel pak 34,30 korun. Na většině ostatních benzinových čerpacích stanicích v okresu se pak ceny za natural pohybují od 33,90 do 34,60 korun.

Nejlevněji se dal tento druh paliva pořídit v noci na pátek na benzince Ono v Martinovicích, kde se litr této kapaliny prodával za 32,90. Za stejnou cenu zde bylo možné pořídit i diesel.

Všude je to podobné

V samotné Mladé Boleslavi se tankuje Natural 95 kolem 34,60 korun. Diesel je levnější, a to za 33,90. Podobně jsou na tom i motoristé, kteří přijedou k pumpám v Benátkách nad Jizerou. Zde jsou ceny podobné, nebo levnější o deset haléřů, co se naturalu týká.

Trochu levnější tankování mají například v Dobrovici. Tam za natural i diesel chtějí shodně 33,90.

Současný vývoj cen ovšem jasně říká, že za pár dní bychom mohli do plechových miláčků tankovat ještě dráže. Některé motoristy sice cena štve, ovšem jezdit nepřestanou. Stejně jako Jaroslav Bittman, který v noci tankoval na benzince na R10.

„Asi nikdo neřekne, že je to dobrá cena. Ani já to tvrdit nebudu. Je to drahé, ale potřebuju se rychle přesouvat po republice, takže to musím zaplatit, ať se mi to líbí, nebo ne,“ řekl redaktorům Deníku motorista s černým kombíkem.

nsd - Tomáš Ježek, Pavel Svačina