žitostí k vyhlášení Prima senior MB za rok 2016. Nezanedbatelný titul patří těm, kteří se nejenže navzdory svému stáří účastní různých volnočasových aktivit, ale také například pomáhají při jejich organizování. Trojici oceněných navrhli vedoucí klubů, spolků a organizátoři seniorských aktivit.
Na pódium vystoupila trojice, jejichž jména mladoboleslavským rozhodně nejsou neznámá – sokolka Eva Kyselová, amatérská herečka Květa Kyselová a dlouholetý sportovec Václav Bečvárovský.

Jenže Evu Kyselovou lidé v sále kulturního domu hledali marně. Místo ní přišla Eva Pešková, která ji na ocenění navrhla. Eva Kyselová měla k absenci vážný důvod. Minulý čtvrtek ji na přechodu pro chodce právě u kulturáku srazil svým vozem osmnáctiletý řidič a vrtulník ji transportoval do pražské nemocnice. „V tuto chvíli už je mimo ohrožení života a všichni věříme tomu, že se k nám brzy vrátí a že dobře zvládne i dlouhou rekonvalescenci," sdělil všem náměstek primátora Daniel Marek, který spolu s koordinátorkou seniorů Veronikou Královou předával ceny.

Cvičila s dětmi i ženami

Ihned na jeho slova navázala Eva Pešková, která Evu Kyselovou, sportovkyni tělem a duší, do soutěže nominovala. „Jako mladá atletka si pochopitelně vzala za muže také atleta. Od pětadvaceti let, dnes už od té doby uběhlo půl století, se věnovala cvičení nejen s dětmi, ale také s ženami. Na cvičení nezanevřela ani teď v pokročilém věku, kdy se věnuje zdravotnímu tělocviku," vysvětlila Eva Pešková, která mimo jiné vyzdvihla i její významnou pomoc při organizování pravidelných Her seniorů.

Cena Prima senior MB zaslouženě patří i herečce Květě Kyselové, která má s Evou společné pouze příjmení. Znát ji můžete například z řady divadelních představení mladoboleslavského seniorského divadla HEČ, pro nějž inscenace vymýšlí Helena Červená, režisérka a principálka divadla.

Vedle dvou žen nechyběl ani muž, sportovec Václav Bečvárovský, který skvělou kondici rozhodně nezapřel. Na pódium běžel takřka přes celý sál. „Vzpomínek na sportovní kariéru je celá řada, avšak jedna se mi vryla do paměti. V roce 1960 jsem měl jet na olympiádu, ale udělal jsem si heksnšus, takže jsem pochopitelně zůstal doma," bavil historkou celý sál také aktivní skaut.

Rada seniorů

O tom, že mladoboleslavští senioři nepatří do starého železa, svědčí, že v letošním roce na magistrátu vznikla rada seniorů. Zabývají se nejen smysluplným trávením volného času, ale také vzděláváním.

S tím souvisí i jmenování Veroniky Králové do funkce koordinátorky seniorů. A i když je na své pozici teprve měsíc, už má na kontě první nápad, který se určitě setká s úspěchem. Vymyslela promítání starých filmů. Realizaci je nakloněný i magistrát, a tak od příštího roku můžete na klasické snímky chodit do loutkového sálu v Domě kultury.