Mělo to být moderní zařízení, kde bude ekologicky likvidován komunální odpad z širokého okolí. Když ovšem firma Geosan nedostála svým závazkům a stavbu vedle křižovatky u Řepova vůbec nezahájila, přišlo město společně s Compagem o mamutí dotaci ve výši 179 milionů korun i o šanci na realizaci projektu mimořádné úrovně. Dnes se o projektu raději nemluví.

Primátor Raduan Nwelati sice začátkem měsíce na dotaz občana Mladé Boleslavi odpověděl, že „se vyřizují povolení výstavby nového centra a pracuje se na získaní nové dotace z ministerstva životního prostředí", mluvčí firmy Compag, která pro město likvidaci komunálního odpadu zajišťuje, Radek Lizec, však něco takového nepotvrdil.

„Naše společnost připravuje několik variant řešení, aby po zaplnění skládky bylo možné zpracovávat odpad tím ekologicky nejšetrnějším, ekonomicky nejpřívětivějším a legislativně možným způsobem. O konečném výběru z několika připravených variant rozhodne valná hromada," řekl Boleslavskému deníku jednatel Compagu.

Tak máme hotový projekt, pro který sháníme stavební povolení a financování, nebo ne?

Další soud s Geosanem proběhne 12. prosince, přinejmenším do té doby se tedy o přípravách alternativního projektu, jenž by vyřešil otázku komunálního odpadu z Boleslavi, nedozvíme. Compag se hájí tím, že spor nemůže ohrozit vyjádřeními o svých plánech.

Jak město, tak Compag však mají jasno v tom, že ať centrum vznikne dříve nebo později, kapacita michalovické skládky bude před jejím uzavřením zcela využita.