„Lidé u vchodu na centrální příjem najdou tři parkovací místa s patnáctiminutovým režimem, která slouží pro vyložení a naložení pacienta. Ihned po vstupu na centrální příjem najdou po levé straně recepci, kde zkušená sestra rozhodne o akutním stavu pacienta,“ řekla tisková mluvčí nemocnice Hana Kopalová. Tato sestra bude také hlavní spojkou nemocnice a záchranné služby.

Dětští pacienti budou nadále přijímáni k ošetření na dětském oddělení. Stejně tak pacienti spadající na oční oddělení, ORL či GPO. Denně by toto oddělení mělo ošetřit téměř 150 pacientů.

„Informace o ošetření zde také naleznou i cizojazyční pacienti, a to na zdi chodby centrálního příjmu pacientů. Kromě češtiny, angličtiny, němčiny a ruštiny jsou zde i informace v ukrajinštině, polštině, rumunštině, bulharštině a mongolštině,“ dodala Hana Kopalová. Pro cizince jsou zde také připraveny instrukce, jak mají postupovat a co potřebuji za doklady o pojištění pro případné ošetření. Výjimkou jsou samozřejmě život ohrožující stavy pacientů.