„Soutěž byla letos poměrně náročná a zaměřena především na rychlou a správnou reakci a na souhru týmů záchranářů. Ne vždy byly ale mladí zdravotníci rozhodní a pohotoví, proto se objevilo i několik „ztrát na životech". Naštěstí jen hraných," komentovala průběh soutěže Michaela Mittnerová, ředitelka boleslavské pobočky Českého červeného kříže.

Členy dvaceti týmů čekaly v okolí městského bazénu na Štěpánce jak tři stanoviště, kde bylo třeba ošetřit mnohdy až příliš věrohodně namaskovaná zranění nebo zvládnout dopravu zraněných a obvazovou techniku, tak stanoviště nesoutěžní, kde ze sebe mohli setřást stres ze simulovaného zásahu a zároveň se seznámit s prací Policie ČR, základy anatomie nebo správným použitím automatizovaného defibrilátoru, kterých je v českých městech víc a víc.

Do krajského kola, které se uskuteční koncem měsíce v Kutné Hoře a opět nabídne také řadu dalších velmi věrohodně nasimulovaných zranění, postoupil v mladší kategorii tým z boleslavské 7. základní školy, ve starší kategorii kroužek Mladý zdravotník Mladá Boleslav. Schopnost poskytnout první pomoc však prokázaly všechny týmy, některé jen musí zapracovat na rychlosti.