Nominovat kandidáta může každý - fyzické i právnické osoby, občanská sdružení, příspěvkové organizace, orgány statutárního města Mladá Boleslav i další subjekty. Uzávěrka nominací je 30. září.

„Cena statutárního města Mladá Boleslav se uděluje k výročí 28. říjnu jedné osobnosti, která svým životem a dílem přispěla k propagaci města, jeho zvelebení, rozvoji a zkvalitnění života občanů,“ uvedl Pavel Šubrt, pracovník tiskového oddělení mladoboleslavského magistrátu.

V minulosti už cenu získalo jedenáct osobností. Poprvé v roce 2006 první polistopadový starosta msta a historik Karel Herčík, sbormistr sboru paprsek Milan Klipec, malíř Stanislav Kovář, spisovatelka a hlavní postava klubu seniorů Helena Červená, novinář Josef Donát, bývalý reprezentant v lehké atletice Václav Bečvárovský, bývalá náměstkyně primátora a propagátorka seniorských aktivit Eva Pešková, letecký nadšenec Vladimír Handlík, majitelka prodejny automobilů Ford a mecenáška Božena Sedláková, kulturní mecenáška Yvona Tláskalová a vloni Jaroslav Buřil, bývalý hokejista.

Letos bude cena udělen oproti předchozím letům o den dříve, tedy 27. října. V Boleslavi se v ten den uskuteční oslavy výroční vzniku republiky. V rámci těchto oslav bude na radnici představen a oceněn nový držitel prestižního ocenění. S udělením ceny se pojí i zisk částky 50 tisíc korun.

Návrhy na udělení Ceny statutárního města Mladá Boleslav lze odevzdávat na příslušných formulářích či poslat na magistrát, odbor školství, kultury a tělovýchovy, L. Vernerové. (tel. 326 716 166, e-mail: vernerova@mb-net.cz). Formulář lze stáhnout na webu města www.mb-net.cz v sekci O městě – Osobnosti města.