Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čarodějnice na Mladoboleslavsku létaly vzduchem

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Téměř dva tisíce lidí dorazily na Krásnou louku v Mladé Boleslavi, aby oslavily poslední dubnovou noc.

2.5.2010 0
SDÍLEJ:

Čarodějnice mažoretky v kosmonoské Altamiře.Foto: Helena Fričová

Čarodějnický rej se konal v této lokalitě úplně poprvé a návštěvníci nešetřili chválou. „Líbí se mi, že jsme v přírodě u Jizery, je to skoro jak někde na venkově,“ řekla návštěvnice Andrea Malá.

Na všechny zúčastněné čekal bohatý program, který začal soutěží o nejkrásnější čarodějnický převlek, do níž se během chvíle zapojilo přes 66 dětí.

Nejhezčí čarodějnici odměníme hodinama, aby věděla v kolik má letět,“ smál se primátor Raduan Nwelati a jeho náměstek Jan Smutný, když předávali deseti nejlepším čarodějnicím věcné ceny.

Čarodějnice padaly na zem z nebe

Pak už se oči všech obracely k nebi, kde se to začalo hemžit čarodějnicemi s padáky. „Skákají ani ne z kilometru, to je pro ně legrace,“ uvedla jedna z členek boleslavského aeroklubu, jehož členové si tuto atrakci pro diváky připravili. Neváhali přes kombinézu navléct strašidelný oděv a někteří dokonce při seskoku drželi mezi nohama koště.

Nejen dětem se pak tajil dech při vystoupení šermířské skupiny Mordýři, kde šlo o život opravdové čarodějnici.

Velké vzdychání u pivního čekání

Pak už se všichni vrhli ke dvěma menším ohňům, u kterých si bylo možné opéct špekáčky. Stánky s občerstvením byly neustále obloženy hroznem hladových a žíznivých lidí. „Jen jeden stánek s pivem? Už tu stojím snad půl hodiny, a jsem teprv dvacátý,“ vzdychali pánové u stánku s pivem.

Obrovská vatra, jež zde vyrostla během dvou týdnů díky firmě Compag, byla pod bedlivým dohledem hasičů zapálena o půl deváté. Na pódiu se mezitím vystřídal kouzelník s orientální tanečnicí Fatimou a kapelou Tos Neviděls, které patřil celý závěr večera.

Strašidelné mažoretky

V Kosmonosích se slavily čarodějnice hned dvakrát – na hřišti a v dětském pravěkém skanzenu Altamira. Zde patřil podvečer místním mažoretkám. Ty ovšem vystoupily stylově v čarodějnických kostýmech.

V Debři se tančilo V areálu sportovního centra Černá vdova v Debři byly čarodějnice v hudebním duchu. A to ne ledajakém. „Je to vlastně výběr místních kapel, které zasahují do více žánrů,“ uvedl Radek Horváth, jeden z pořadatelů a zároveň účinkujících.

Autor: Helena Fričová

2.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 0
SDÍLEJ:
Žáci 1.třídy Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce, třídní učitelka Zuzana Fenclová

Představujeme prvňáčky ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Mladá Boleslav - V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy. Pro ty si Český červený kříž připravil zajímavou ukázku poskytování první pomoci. Děti si tak mohly vyzkoušet, jaké to je volat zraněnému člověku záchrannou službu, jak poskytnou první pomoc i to, jak se používá automatizovaný externí defibrilátor. Zřejmě největší atrakcí bylo pro děti malování zranění přímo na tělo. Následně si školáci v rámci jedinečné exkurze prošli i část nemocnice. Zavítali například na chirurgické oddělení, k nemocničním dobrovolníkům, nebo na dětské oddělení.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení