Čarodějnický rej se konal v této lokalitě úplně poprvé a návštěvníci nešetřili chválou. „Líbí se mi, že jsme v přírodě u Jizery, je to skoro jak někde na venkově,“ řekla návštěvnice Andrea Malá.

Na všechny zúčastněné čekal bohatý program, který začal soutěží o nejkrásnější čarodějnický převlek, do níž se během chvíle zapojilo přes 66 dětí.

Nejhezčí čarodějnici odměníme hodinama, aby věděla v kolik má letět,“ smál se primátor Raduan Nwelati a jeho náměstek Jan Smutný, když předávali deseti nejlepším čarodějnicím věcné ceny.

Čarodějnice padaly na zem z nebe

Pak už se oči všech obracely k nebi, kde se to začalo hemžit čarodějnicemi s padáky. „Skákají ani ne z kilometru, to je pro ně legrace,“ uvedla jedna z členek boleslavského aeroklubu, jehož členové si tuto atrakci pro diváky připravili. Neváhali přes kombinézu navléct strašidelný oděv a někteří dokonce při seskoku drželi mezi nohama koště.

Nejen dětem se pak tajil dech při vystoupení šermířské skupiny Mordýři, kde šlo o život opravdové čarodějnici.

Velké vzdychání u pivního čekání

Pak už se všichni vrhli ke dvěma menším ohňům, u kterých si bylo možné opéct špekáčky. Stánky s občerstvením byly neustále obloženy hroznem hladových a žíznivých lidí. „Jen jeden stánek s pivem? Už tu stojím snad půl hodiny, a jsem teprv dvacátý,“ vzdychali pánové u stánku s pivem.

Obrovská vatra, jež zde vyrostla během dvou týdnů díky firmě Compag, byla pod bedlivým dohledem hasičů zapálena o půl deváté. Na pódiu se mezitím vystřídal kouzelník s orientální tanečnicí Fatimou a kapelou Tos Neviděls, které patřil celý závěr večera.

Strašidelné mažoretky

V Kosmonosích se slavily čarodějnice hned dvakrát – na hřišti a v dětském pravěkém skanzenu Altamira. Zde patřil podvečer místním mažoretkám. Ty ovšem vystoupily stylově v čarodějnických kostýmech.

V Debři se tančilo V areálu sportovního centra Černá vdova v Debři byly čarodějnice v hudebním duchu. A to ne ledajakém. „Je to vlastně výběr místních kapel, které zasahují do více žánrů,“ uvedl Radek Horváth, jeden z pořadatelů a zároveň účinkujících.