„V tuto chvíli žádné záměry na využití těchto prostor nejsou k dispozici. Pokud by se ovšem objevil zájemce o to, provozovat zde nějakou smysluplnou službu, jistě by se tomu město nebránilo,“ řekla mluvčí mladoboleslavského magistrátu Šárka Charousková a doplnila, že předchozí záměry využití lokality u Čedoku jejich autoři nikdy nebyli schopni dotáhnout do konce. Návrhů bylo několik. Mezi nimi se například uvažovalo o znovuobnovení veřejných záchodků nebo i o vybudování kavárny. K realizaci ale nedošlo. „Město by se nebránilo ani prodeji,“ upřesnila mluvčí. 

Toalety u Československé obchodní banky byly uzavřeny v roce 2012, kdy byl zprovozněn parkovací dům na Staroměstském náměstí. „Zde jsou moderní a standardům současné doby odpovídající WC, která splňují veškerá kritéria,“ vysvětlila a dále poukázala na to, že od roku 2009 město začalo budovat nové funkční a moderní veřejné toalety, které jsou vyhovující hygienicky i ekonomicky, protože není nutné, aby zde byl někdo přítomen, a jsou tak k dispozici 24 hodin. 

Tyto veřejné záchodky se nacházejí například v parku Na Výstavišti nedaleko autobusové zastávky, u sportovní haly, u odboru dopravy na sídlišti, na Rozvoji nebo na Štěpánce. „Toalety mají podobu mobilních buněk a disponují uzamykatelnou kabinou, která je přístupná po vhození mince. Kabinka je prostorná a vybavena madly tak, aby ji mohli využívat i tělesně hendikepovaní lidé,“ sdělila a dodala, že o jejich umístění tehdy mohli rozhodovat obyvatelé města automobilů v anketě.

A jak by řešili tento problém samotní občané procházející denně kolem těchto míst? „Byl jste tam? Špína, hnus,“ řekl na adresu současné podoby bývalých toalet Jaroslav K. z Mladé Boleslavi. „Líbila by se mi tam kavárna nebo restaurace. Pohled do parku a na starou část Boleslavi je příjemný už teď z terasy nad záchodky,“ ukázal směrem k boleslavskému hradu muž v důchodovém věku. „Hlavně, ať tam nevznikne herna nebo další sport bar, to by se mi nelíbilo,“ reagovala mladá maminka s kočárkem, která by upřednostnila cukrárnu nebo kavárnu, určitě ale s dětským koutkem.

Naproti tomu bývalé záchody na parkovišti u banky moc šancí na využití pravděpodobně nenabízejí. „Možná nějaké rychlé občerstvení, nevím,“ řekl řidič dodávky z jedné liberecké firmy, který zde parkoval. „Možná by bylo ale nejlepší, kdyby se tu ty záchody provozovaly znovu,“ dodal. 

S mnohem nápaditějšími představami přišli naši čtenáři na sociálních sítích. Například Honzik Juřena by rád do Mladé Boleslavi vrátil to, co tu podle něj chybí - pivovar! František Fidler by tam zase rád zřídil věštírnu s někým jako je Jolanda – známá televizní věštkyně. Naproti tomu Petr Dlabal si myslí, že záchodky v parku Na Výstavišti a ani záchodky na Štěpánce u dětského hřiště nefungují. „Sice je mimo sezónu, ale vzhledem k vypáčenému mincovníku to nevypadá, že by jinak otevřené být mohly. Takže o jedno nefungující WC víc nebo míň…,“ napsal.