Nejen obyvatelé Boleslavi si uvědomují, jaký klenot je lesopark Štěpánka. Příjemné prostředí chválí i závodníci z daleka, kteří si každoroční Běh Štěpánkou nenechávají utéct. Letos se celkem 14 závodů, které v sobotu pořádal místní atletický oddíl AC Mladá Boleslav zúčastnilo na 150 běžců.

„Letos jsme nově přidali dvě kategorie úplně nejmenších dětí. Šlo o ročníky 2008 a mladší. Štve mě, jak je ze všech stran slyšet, že děti přijdou ze školy a po zbytek dne už jen sedí u počítače. Když jsme byli malí my, celý den jsme trávili právě tady, na Štěpánce," říká Vladimír Legner, který se letos snad už po padesáté ujal role startéra.

Zatímco obyčejně se Běh Štěpánkou započítává do krajského přeboru, tentokrát tomu tak nebylo. Závody totiž před týdnem předcházelo mistrovství republiky, a tak byly víkendové závody samostatným kláním. Přesto bylo vidět, že závodníci ze sebe vydávají maximum.

„Po revitalizaci se tady z našeho pohledu změnilo jen málo. Na některých místech jsme trať o kousek posunuli, ale stále platí, že tady nejde udělat špatnou dráhu. Vždy se snažíme zachovat, aby cíl byl kvůli lepší orientaci u altánu a start na louce, aby se závodníci nepokopali," vysvětluje Legner.

Největší zastoupení měli v závodech pochopitelně Boleslaváci, velké množství běžců však přijeli z Jablonce či Prahy. Mezi pražskými borci byl vidět také šéfredaktor středočeských Deníků Jiří Macek, kterého k účasti ve vytrvalostním závodě vyhecovala jeho dcera. Ta otce nakonec „drbla" o půl kola.

„Právě vidíme rodinnou pomoc, dcera se vrátila pro svého otce," hlásila do amplionu pořadatelka, zatímco Barbora Macková po proběhnutí cíle vyrazila zpět na trať. S tátou si pak dali v cíli nefalšovaný sprint.

Šampionem vytrvalostního závodu se stal Michal Šmahel z ASK Slavia Praha, 2. místo obsadil Jiří Miler z AC Mladá Boleslav a 3. místo Jiří Čivrný z Eleven Run Teamu.

Z Boleslaváků se však dařilo i Sebastianu Vošvrdovi, který s přehledem vyhrál svou kategorii. Inu, zkušenosti z mistrovství republiky, kde se juniorský reprezentant minulý týden umístil na bronzovém místě, se nezapřou.