Jezdíte městskou hromadnou dopravou? Pak můžete vyhrát!


Dopravní podnik města Mladá Boleslav vyhlásil na říjen soutěž nazvanou Velká říjnová jízdenková loupež. Cílem je nasbírat co nejvíce jízdenek s datem říjen 2007 vydaných na čipovou kartu. Na jízdenky zakoupené za hotové peníze se soutěž nevztahuje.


„Tři cestující, kteří do konce října nasbírají nejvíce jízdenek a předají je v obálce se svým jménem a kontaktem na sebe na jedno z informačních středisek dopravního podniku, vyhrají obnovu náplně čipové karty a upomínkové předměty,“ vysvětluje Jan Holub z dopravního podniku. Tři šťastlivci vyhrají podle Holuba náplň čipové karty v hodnotě minimálně sto korun, podle počtu zúčastněných to ale může být i více.

„Obálky s jízdenkami přijímáme do pátku druhého listopadu. Lidé tedy mají čtvrtek a pátek na odevzdání, pokud jízdenky odevzdají dříve, připravují se o možnost nasbírat jich v říjnu více,“ doplnil Holub.

Dopravní podnik vyhlásil soutěž v rámci akcí k desátému výročí založení podniku. V rámci těchto akcí se uskuteční celkem čtyři soutěže, z nichž první, Zářijové rýmování, proběhla již v září. Cyklus soutěží bude trvat až do konce roku – vždy jedna soutěž za měsíc.

Boleslavský deník zjistil i scénáře soutěží, které se budou konat v průběhu listopadu a prosince. „V listopadu rozmístíme do různých autobusů šest indicií. Každá indicie bude jedno slovo, cestující budou mít za úkol vytvořit z těchto slov citát,“ vysvětlil listopadovou soutěž Holub.

A v prosinci? Tentokrát to bude historická vědomostní soutěž. „Cestující budou mít za úkol správně zodpovědět, jak se jmenovalo pět vybraných autobusových zastávek v sedmdesátých letech. Úmyslně jsme vybrali takové názvy, které dnes vzbuzují určité posměšky, například zastávka Leninova,“ naznačil Holub.

V rámci prosincové soutěže zvažuje Dopravní podnik Mladá Boleslav ještě jednu zajímavost. „Uvažujeme o tom, že bychom na Silvestra připravili k názvům autobusových zastávek vyhlašovaných na jednotlivých linkách ještě dovětek, kdy by hlas oznámil, jak se ta která zastávka jmenovala dříve,“ řekl Holub.

Kolik lidí se do soutěží zapojí a kolik jich například bude střádat jízdenky během říjnové soutěže, si dopravní podnik netroufá odhadovat. Je ale jisté, že dosavadní akce dopravního podniku se setkaly s velkým zájmem veřejnosti. Například účast ve školní soutěži Autobus budoucnosti byla nečekaně vysoká. „Akce se zúčastnilo devatenáct tříd z různých boleslavských základních škol. Obdrželi jsme dohromady 245 obrázků, které zobrazovaly představy, jak by měl autobus budoucnosti vypadat,“ uzavřel Holub.