A protože léto už je pro letošek dávno pryč, okamžitě se stal podezřelým. Kdyby si ho nikdo nevšiml, zřejmě by se mladý muž nějak dopotácel domů. Jenže, jak to v takových situacích bývá, měl zrovna smůlu. Kolem něj procházel muž, jehož pozornosti pochopitelně polonahá osoba neunikla. Možná ho vyděsil, možná z něj dostal strach. Každopádně, na nic nečekal, vytáhl mobilní telefon a na tísňovou linku 156 oznámil, co právě viděl.

Jak uvedl Tomáš Kypta, mluvčí mladoboleslavských strážníků, kolegové do lokality okamžitě namířili kameru a začali mladíka sledovat. Navíc o směru pohybu mladíka byla ihned informovaná také hlídka, která se v tu dobu nacházela nejblíže.

Nebylo těžké ho najít. Otužilec, jak mladého muže označili strážníci, seděl v nedaleké autobusové zastávce.

Pro strážníky nebyl vůbec žádný problém zjistit, proč se mladík prochází po ulici bez obuvi, ponožek a bez ostatních svršků a na sobě má pouze kalhoty. Naštěstí komunikoval, asi věděl proč.

„Bližším šetřením hlídka zjistila, že mladík ve večerních hodinách odešel silně podnapilý z restaurace s neznámou dívkou a pak si již nic dalšího nepamatuje," shrnul do několika vět mladíkovu výpověď Tomáš Kypta.

Poznamenal, že když se mladý muž ráno probudil, ležel na chodbě panelového domu. Na sobě měl pouze kalhoty, ostatní věci byly pryč. Kde přišel o své osobní věci, nedokázal říct. Noc na pátek byla zřejmě tak bujará, že na inkriminovanou dobu si vůbec nevzpomíná.

Strážníci ho ale ve štychu nenechali. Aby projevili službu občanům, která také tvoří značnou náplň jejich práce, zavolali jeho matce, která si pro povedeného syna přijela.

Nakonec se tedy mladík, který si zřejmě noční zábavu užil do sytosti a na dlouhou dobu na její následky nezapomene, ocitl v dobrý rukách.