Budova, kolem níž musí do centra města projet každý, se pomalu a v tichosti už roky rozpadá. Teď ale pozornému oku kolemjdoucích neunikl ruch, který v dosud zamčené budově začal na sklonku minulého týdne panovat. Celá budova je navíc ohrazena modrým plechovým zátarasem, a v oknech lze spatřit dělníky v pracovních vestách. Co se tam děje?

HISTORIE

Když město budovu na jaře 2011 prodalo firmě Grandezza Hotels Mladá Boleslav, nový vlastník sliboval, že zde vznikne reprezentativní luxusní hotelový komplex. S odvoláním na světovou ekonomickou krizi ale od nápadu o několik měsíců později upustil.

Město ovšem mělo ve smlouvě podmínku, že do 18 měsíců od jejího podpisu musí být chátrající průčelí opraveno, aby budova nedělala okolí ostudu. A tady se začala psát nechvalně proslulá kapitola, která z historické budovy udělala objekt, kterému se neřeklo jinak než Potěmkinův hotel. Část objektu ve směru na Jičínskou ulici a okna tamtéž byla natřena a střecha částečně opravena, ovšem tím to skončilo. Na druhé straně není jediné okno vcelku, omítka opadala a vnitřek je osídlen holuby a pokryt jejich trusem.

BYTY?

Co se tedy děje čtyři roky poté? Cedule hlásá, že zde majitel, jímž je nyní firma Rezidence Jičínská a nemá tedy již nic společného ani s Michailisem Dzikosem ani s Grandezza Hotels Mladá Boleslav, kteří komplex od města koupili, staví bytový dům.

close Budova bývalých kasáren prochází přestavbou zoom_in

Nástavbu, přístavbu a realizaci, realizuje firma TopDesign Stavby a tvrdí: „Cílem je vytvořit výjimečné bydlení, které nemá v Mladé Boleslavi konkurenci."

Hotovo má být už v květnu roku 2017, bytů zde vznikne 61. Místní lidé se ovšem už roky bojí, že tu vyroste další ubytovna agenturních zaměstnanců.