Jenže než se nové vedení, které do úřadu nastoupilo po březnových volbách, stačilo rozkoukat, je před ním důležitý úkol. „V současné době řešíme veřejné osvětlení. ČEZ skrze dodavatelskou firmu přemisťuje nadzemní elektrické vedení do výkopů a ruší sloupy, na kterých máme veřejné osvětlení," vysvětlil Stanislav Lepeška ze strany Hrušov budoucnost. Pokud by obec na situaci rychle nezareagovala, mohlo by se stát, že by nemusela svítit vůbec.

„Rádi bychom do výkopů umístili i kabel veřejného osvětlení. Tím bychom mohli ušetřit i značné peníze z rozpočtu," konstatoval starosta. A když už budou investovat, vezmou to pěkně z gruntu. Nechají si vyrobit a poté nainstalovat i nové lampy. Nejdříve se ale musí seznámit s cenovými nabídkami firem.

Na druhou stranu je starosta rád, že se život v obci vrací k normálnímu tempu. Sedmého dubna proběhlo ustavující zastupitelstvo a o týden později si celý úřad převzali od bývalé starostky Jany Pokorné ze strany Hrušov naše obec. Ta už v dodatečných volbách nekandidovala.

„Nemohli jsme se rozvíjet, nic nakupovat, prodávat, pronajímat, o ničem zásadním rozhodovat," popsal Stanislav Lepeška ve zkratce to, co následovalo po říjnových komunálních volbách.

Rezignovali

Právě při tehdejším ustavujícím zastupitelstvu tři členové uskupení Hrušov naše obec odmítli spolupracovat se čtveřicí z Hrušov budoucnost, v jejímž čele stál nynější starosta, a rezignovali. Důvodem byly zřejmě osobní důvody. Jenže zákon o obcích udává, že počet členů v zastupitelstvu nesmí klesnout pod pět, čímž by litera nebyla naplněna.

Na nových kandidátkách se však objevilo částečně proměněné složení, což do politiky vneslo život. „Myslím, že se na důležitých věcech shodneme. Oni respektovali, že jsme vyhráli, a společně budeme pracovat na tom, aby se podobná situace už nikdy neopakovala," doufá Stanislav Lepeška, který je ve své funkci neuvolněný.

Stejného mínění je také Soňa Liszoková Štěrbová, zastupitelka z uskupení Hrušov naše obec, která v obecní politice působí už od roku 2006. „Hlavní cíl, tedy dotáhnout do konce veřejné osvětlení, máme společný. Musím uznat, že nové vedení se snaží s obyvateli komunikovat, například na stránky obce vyvěšuje zápisy zastupitelstva a podobně," shrnula. Přesto připustila, že určité drobné neshody mezi sebou mají.