Potvrzují to především obyvatelé boleslavského sídliště „V momentě, kdy přijíždím odpoledne domů, tak jen bezmocně těkám očima po nějakém místečku. Když pak několikrát objedu ulici, konečně se nějaké místo uvolní. Jenomže auta jsou tak těsně u sebe, že když vystupuji, musím předvést doslova gymnastický kousek, abych nezůstal „uvězněný“ ve vlastním automobilu,“ uvedl jeden z obyvatel ulice Jana Palacha.

Situace s parkováním by se v brzké době měla ulehčit obyvatelům ulice Jana Palacha. Vedení města Mladá Boleslav totiž pronajalo parkoviště vedle budovy Centrothermu společnosti Městské parkovací domy Mladá Boleslav. Dočkají se tak tamější obyvatelé klidného a bezproblémového parkování?

„Společnost zde vybuduje oplocené chráněné parkoviště. To bude následně sloužit obyvatelům přilehlých panelových domů,“ řekl Raduan Nwelati, primátor Mladé Boleslavi. Pronájem parkoviště na dobu patnácti let schválila už i rada města. Nájemné parkoviště bude společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav stát sto pětapadesát tisíc korun ročně.

„V současné době je představa parkovného taková, že by lidé platili přibližně deset korun za čtyřiadvacet hodin,“ podotkl Raduan Nwelati.

Vedení města do budoucna uvažuje o pronájmu další parkovací plochy této společnosti. Jsou jimi například parkoviště před Májem a plochy, jejichž údržbu nyní zajišťuje Odbor dopravy a silničního hospodářství Magistrátu města Mladá Boleslav.

„Společnost Městské parkovací domy Mladá Boleslav bude moci pracovat i při údržbě a dalších pracích při zajišťování provozu parkovišť s odpočtem daně z přidané hodnoty. To odbor dopravy a silničního hospodářství nemůže,“ dodal primátor města Mladá Boleslav Raduan Nwelati. Podle vedení města by se tímto krokem významně ušetřilo.