Zatímco v jiných městech už se rýsují budoucí spolupráce, představitelé stran, které byly ve volbách nejúspěšnější, nechtějí nic prorokovat. Každá dohoda je příliš křehká.

„ODS udělala dobrý volební výsledek. A to i přes to, že jsem avizovala, že z rodinných důvodů na pozici starostky skončím. Jsem ráda, že mohu pokračovat v práci ve vedení města," konstatovala Jana Štěpánová. Ta soudí, že novým starostou by se mohl s velkou pravděpodobností stát Radim Šimáně, který vedl do voleb vítěznou „topku".

TOP 09 se ziskem pěti mandátů ve volbách zvítězila a díky funkční spolupráci v minulém období má našlápnuto 
i k tomu, aby měla po čtyři roky ve městě rozhodující slovo.

„Do voleb jsme šli s jasnou informací, že v případě, že nám voliči dají důvěru, budu připraven kandidovat na starostu," říká Radim Šimáně. Tím nahrává spekulacím, že starostou by se mohl s velkou pravděpodobností stát právě on. Žádné domněnky však nepotvrzuje.

Nechtěl být konkrétní

Současný místostarosta a hasič Václav Grünwald, lídr hnutí OMMO zatím také nechtěl být konkrétní: „Výsledek nedokážu odhadnout. Naše hnutí skončilo až třetí v řadě a ve hře je celá řada variant."

Lídři ODS, TOP 09 a OMMO se shodují v tom, že konkrétnější budou už příští týden.

A co ČSSD, která skončila na druhém místě?

„Dle výsledku voleb post starosty patří TOP 09 a my respektujeme přání voličů i prezentovaného kandidáta na starostu. Post místostarosty by měl patřit nám, druhým v pořadí," říká Petr Rajtr a upozorňuje, že sociální demokraté skončili na druhém místě i před čtyřmi lety, kdy je ovšem vítězná ODS v rámci jednání neoslovila.

„Pokud nás, druhé v pořadí, vítěz komunálních voleb ani neosloví, jde spíše o zájem jedinců a my již potřetí za sebou zůstaneme v nechtěné, ale odpovědné opozici. Přesto jsme i dříve dokázali v opozici pro bakovské spoluobčany pracovat a přinášet konkrétní výsledky," dodává volební lídr ČSSD.