Policie se případem zabývá už týden a nyní se obrací s prosbou o pomoc na případné svědky události.

Nicnetušící devětadvacetiletý mladík se v noci na pondělí 15. listopadu vracel domů, když ho nedaleko Bondy centra na křižovatce třídy Václava Klementa a a Čechovy ulice, poměrně brutálně přepadl neznámý pachatel.

„Podle výpovědi přepadeného muže ho pachatel chytil takzvaně do kravaty a poté ho zatáhl do křoví," líčí situaci mladoboleslavská policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Drama ve křoví netrvalo dlouho, ovšem i tak stihl agresor mladého muže zbít. Poté mu ještě navíc ukradl věci v hodnotě zhruba šest tisíc korun a utekl, zmlácenou oběť ponechal na místě svému osudu.

K přepadení došlo pět minut před tři čtvrtě na jednu ráno, a policie pátrá po svědcích, kteří tou dobou místem proházeli. „Pravděpodobně by jeden ze svědků měla být žena, která napadenému muži nabízela pomoc," uvedla policejní mluvčí.

Pachatel byl zhruba sto osmdesát centimetrů vysoký štíhlý muž s nakrátko ostříhanými světlými vlasy, oválným obličejem a dlouhým nosem. „Na sobě měl šedou mikinu s kapucí a nápisem, šedé kalhoty a černé boty. Na základě shromážděných informací je pravděpodobné, že se jednalo o muže cizí státní příslušností," dodala policejní mluvčí.

Jde v krátké době už od druhé přepadení ve městě, k další podobné události došlo v noci ze soboty na neděli, kdy čtveřice pachatelů zmlátila a okradla mladíka poblíž diskotéky Stone ve Štefánikově ulici. Tomu ale navíc ukradli věci za dvacet tisíc.