Doslova hlava na hlavě byla v neděli u Bondy centra v Mladé Boleslavi. Na tisícovku lidí si znovu nenechalo ujít, tentokráte jubilejní 10. Bruslení Mladou Boleslaví.

I tento rok čekal na bruslaře, cyklisty i další diváky opravdu bohatý program, při kterém jistě mnohým naskakovala husí kůže. V úvodu se předvedli mistři ve své třídě na biketrialu a jednokolce. Poté už došlo na Stunt riding show od největší kaskadérské skupiny.

Vše odstartoval Petr Manďák, který se nechal táhnou na kolečkových bruslích za motorkou. Zatím šlo jen o „pomalou“ jízdu. Na to nejlepší se teprve připravoval.

Ještě předtím ovšem lidé viděli automobil, jedoucí několik desítek metrů jen po dvou kolech. Kaskadérku, která se zavěsila pod auto, motorkáře, brzdícího doslova hlavou vzhůru a mnoho dalšího.

Nakonec vyrazil na „šílenou“ jízdu sám Petr Manďák. Tažen za motorkou chtěl jet rychlostí 140 kilometrů za hodinu. Nakonec jel ovšem rychlostí o deset kilometrů v hodině pomaleji. I přesto ale u přihlížejících sklidil obrovský potlesk a uznání.

Poté už všichni společně vyrazili do ulic města na desátou jízdu Mladou Boleslavi. Tentokráte ovšem doprovázenou řadou problémů. I přesto se ale podle slov organizátora akce Petra Manďáka podařilo zajistit dostatek lidí, kteří se o bezpečnost během jízdy postarali. Pomohla i mladoboleslavská městská policie, která na všech křižovatkách usměrňovala při průjezdu bruslařů a cyklistů dopravu.

I letos se jela trasa, kterou pravidelní účastníci akce dobře znají. Tentokráte ji ovšem všichni jeli opačným směrem.

ČTĚTE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ BOLESLAVSKÉHO DENÍKU:
Proč Petr Manďák nejel rychlostí 140 km/hod, jak si přál? A kam bude skákat z výšky 16 metrů?