„Aktuálně se kope ve Školní ulici. V únoru se bude dělat část obce za školou, potom se práce přestěhují do Dobrovické,“ uvedla starostka Brodců Edita Nová.

Více než stomilionová akce je z převážné části hrazena dotací a práce provádí Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav (VaK).

Na kanalizaci bude připojeno asi 90 procent staveb. „Připojí se domy, které existovaly v době, kdy se vydávalo povolení. Stavba musí být dokončena s projektem, který byl k dotaci předložen,“ dodala starostka.

Od chvíle, kdy se byla Brodcům dotace přiřknuta, zde podle ní ale přibylo pár domů. „Kde to šlo, dohodli jsme se s VaK i na jejich připojení,“ podotkla Nová. Na tyto případy se ale nevztahuje dotace. Práce tak uhradí stavebník spolu s obcí.

Ne všechny stavby se ale připojení dočkají. Cukrovarská ulice byla z projektu vyloučena kvůli vysoké finanční náročnosti. Jedná se totiž o velmi dlouhou ulici s několika domy na konci. Vést k nim vodovodní řad by tedy bylo nevýhodné. Připojeny pak nebudou také nové rodinné domy za školou, které mají čističky odpadních vod.