Výchova dětí k ekologii a péči o životní prostředí má na bezenské Základní a mateřské škole Václava Vaňka důležité místo. Kroky žáků tu často vedou za poznáním do školní zahrady. Její součástí bude už brzy také jezírko.

„Škola takto navazuje na projekt „Zahrada radosti", přičemž právě zahradní jezírko má rozšířit biodiverzitu zahrady a zvýšit atraktivitu místa sloužícího k poznávání a relaxaci nejen v rámci školy, ale i celé obce," vysvětluje ředitelka školy Květa Srbková. Vedle dosavadních obyvatel zahrady se tak žákům už brzy naskytne pohled i na vodní živočichy.

Projekt zahradního jezírka vzešel z přání žáků, kteří pro něj hlasovali v anketě. Ve středu 11. května se ke slovu dostaly lopaty a začaly terénní úpravy části zahrady. Do brigády se zapojili učitelé, rodiče, obec i samotní žáci, kterým se tak otevřel prostor pro seberealizaci. Hotovo bude dokončeno do konce června.

Zahradní jezírko vzniká za finanční podpory Nadace Partnerství, Střediska ekologické výchovy Sever a společnosti Toyota Motor Czech spol. s.r.o.