Na rockový večer v kulturním domě v Čisté se jen tak nezapomene! Bohužel, ne příliš v dobrém. Kolem sobotní osmé hodiny večerní zde mělo odstartovat vystoupení tří rockových kapel – Epidemy, Aleš Brichta s kapelou a Seven.

Největší avizovaná hvězda, Aleš Brichta, ale nakonec nevystoupil. A desítky zklamaných a naštvaných fanoušků odjely.

Již půl hodiny před začátkem sobotní show muselo všem být jasné, že je koncert v ohrožení. Před začátkem bylo na sále kolem osmdesáti lidí.
Hrstka přihlížejících podpořila první vystupující – skupinu Epidemy. Po jejich zhruba hodinovém vystoupení počet lidí na sále v kulturním domě nijak výrazně nestoupl. Manažer Aleše Brichty Martin Lukeš v tom momentě začal uvažovat, zda má Brichta vůbec dorazit, i když jeho vystoupení bylo plánováno hned po skupině Epidemy.

Na podiu se proto začala připravovat skupina Seven, která měla původně večer zakončit, a vystoupení Aleše Brichty s kapelou se přesunulo na pozdější hodinu.

Do té chvíle je vše jasné, pak je to taková malá čístecká záhada. „V tom momentě jsme zjistili, že Martin Lukeš prostě zmizel, nechal nám tu pouze kasu s penězi, které vybral. Pan Lukeš si pouze najal skupinu Epidemy a skupinu Seven se zvukem. Nezbývalo nám proto nic jiného, než situaci nějakým způsobem vyřešit,“ uvedl manažer Sevenu Martin Paldus.

Nepříjemné situace, oznámit lidem, že Brichta nepřijede, se nakonec ujal zpěvak skupiny Seven Richard Hybler. „Mám pro vás velice nepříjemnou zprávu. Aleš Brichta dnes v Čisté nevystoupí,“ zahájil řeč Hybler. „Kdo chce opustit sál, bude mu vráceno vstupné. Pro ty, kteří chtějí zůstat, se budeme snažit pokrýt svým vystoupením večer až do konce,“ pokračoval Hybler.

Po zaznění těchto slov část lidí sál skutečně opustila. Několik desítek lidí však na sále zůstalo a náladu si nenechalo zkazit.
Celý večer tak odehrály pouze skupiny, které měly být pouze hosty – Seven a Epidemy.

Jak to tedy ve bylo? Možná to je otázka pro Sherlocka Holmese. Zatím vše vypadá na obrovskou záhadu, kdy nikdo neví, kdo co vlastně dělal. Připadá vám to směšné? Tak poslouchejte.

Koncert se měl původně odehrát v Rožďálovicích. „Obrátil se na nás Martin Lukeš, manažer Aleše Brichty, zda bychom si s ním a jeho kapelou nezahráli v Rožďalovicích. Souhlasili jsme, já jsem měl na starosti sehnat zvuk, obrátil jsem se proto na kapelu Seven, která je známá dobrým ozvučením,“ uvedl bubeník skupiny Epidemy s uměleckým jménem Pepa.

Z technických důvodů se koncert přesunul do Čisté. Pepa tvrdí, že tím jeho pořadatelské působení a zajišťování koncertu skončilo.

„Co se týče sobotního koncertu, tak se na mne obrátil Martin Lukeš, jestli má skupina Seven volný termín a jestli bych mu nepomohl s propagací – tu jedinou jsem měl dobrovolně na starosti já. Poté jsem mu dal jen kontakty na místo konání a vše ostatní bylo už jen v režii pana Lukeše,“ říká manažer Sevenu Martin paldus, který dává ruce pryč od krachu v Čisté.

Brichtův manažer Martin Lukeš tvrdí ale něco jiného. „Tuto akci si mezi sebou pořádaly kapely Epidemy a Seven. S pořádáním nemám nic společného a ani na to nemám oprávnění,“ vyjádřil se k pořádání Lukeš.

Zábava tak pokračovala do ranních hodin a skupina Seven si tuto nepříjemnou situaci zapsat jako další velké plus. „Seveni to zvládli skvěle, tomu se říká profesionální přístup,“ shodovali se fanoušci.