Meteorologové varují před silnými bouřkami nad Boleslavskem během páteční noci. V předešlých dnech zasáhly Moravskoslezský kraj a napáchaly značné škody. Poslední týden panovalo v okrese horko, které však vystřídají přeháňky přicházející ze západu. Vrcholu dosáhnou v pátek kolem 22. hodiny. "Vítr může vyvracet stromy a působit i rozsáhlejší škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky," uvádí na webu ČHMÚ.

Výstraha meteorologů zahrnuje i nárazové větry, kroupy a přívalový déšť, kdy může napršet až 50 milimetrů srážek. Český hydrometeorologický ústav situaci pravidelně aktualizuje na svém Facebooku a vydává varování před nečekanými změnami počasí.

Dle webu yr.no se přes víkend mírně ochladí, teploty se budou držet až do pondělí kolem 23 stupňů. Boleslavska se budou držet mraky, předpovídá se oblačno až zataženo po celý následující týden. Po středečních a čtvrtečních tropech, kdy teplota dosáhne téměř 30 stupňů, dojde opět k mírnému snížení teploty na 25 stupňů.

close Předpověď počasí pro Mladou Boleslav na další dny info Zdroj: yr.no zoom_in Předpověď počasí pro Mladou Boleslav na další dny

Mohlo by vás zajímat: To byla podívaná! Západ slunce zbarvil nebe nad Českou Lípou do ruda

Rudá bouřka nad Českou Lípou, pondělí 17. června 2024. | Video: se svolením Radka Bachtíka