Odklízet spadlé stromy či odlomené velké větve byli hasiči na Mladoboleslavsku přivoláni devětatřicetkrát. Ušetřeny nezůstaly ani město Mladá Boleslav a jeho okrajové části, potvrdil za magistrát Bohumil Horáček. S tím, že silný nárazový vítr vyvrátil hned několik stromů. „K zemi se nedobrovolně poroučel například zcela zdravý vzrostlý javor na křižovatce ulic Palackého a Erbenova,“ připomněl: vítr se do něj opřel takovou silou, že kořeny povolily. Prvotní zásah zajistili v noci hasiči, konečné uklizení místa s vývratem se během středy stalo úkolem pro společnost Compag.

Do akce vyrazili v souvislosti s bouřkou i mladoboleslavští strážníci, potvrdil velitel městské policie Tomáš Kypta. Upřesnil, že členové jeho týmu, jejichž úkolem bylo dohlédnout na průjezdnost komunikací a schůdnost chodníků, mimo jiné odstranili ze silnice několik kontejnerů na odpad – a zapojili se i do odklízení popadaných větví. „Na žádost hasičů provedli fotodokumentaci odstraněných vyvrácených stromů v ulicích Jana Palacha a Palackého,“ doplnil Kypta.

Stromy, které bouřku neustály, však v okrese potrápily i další obce a města. Leckde dokonce opakovaně. Po čtyřech stromech spadlo v obci Katusice a ve městě Mnichovo Hradiště; tři pak v Bakově nad Jizerou. Po dvou stromech dále hasiči rozřezávali v Bělé pod Bezdězem, Bezně, Kropáčově Vrutici a Vlkavě. Čerpat vodu bylo na Mladoboleslavsku třeba uprostřed noci při pomezí s Prahou-východ – v obci Skorkov.