Popadané stromy a zaplavené sklepy. To jsou hlavní problémy, které potrápily obyvatele Mladé Boleslavi. „Máme mnoho výjezdů i po Mladé Boleslavi, je toho opravdu hodně,“ potvrdil kolem 20. hodiny operační důstojník HZS Mladá Boleslav Josef Martínek.

"U Základní školy v Dalovicích na Mladoboleslavsku spadl stožár vysokého napětí," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Podle ní nebyl při bouřce nikdo zraněn.

Největší nápor bouře se podle hasičů odehrál na Mladoboleslavsku, Mělnicku a Berounsku.

Mladoboleslavsko, stejně jako většinu Česka, zasáhly silné bouřky, které přes naše území putovaly z Německa před přicházející studenou frontou.

Velké kroupy

Na mnoha místech padaly také velké kroupy. „U 9. základní školy padaly opravdu velké kroupy, bála jsem se, že nám to vymlátí okna,“ řekla Deníku Jana Vaňková z Mladé Boleslavi. Zahrádkáři také bědují, že mají po sklizni. „Sklidilo to za nás,“ řekl Deníku Tomáš Voltaren z Mladé Boleslavi.

Silný vítr také vyvracel a ulamoval stromy, které mnohdy padaly i do vozovky. Hasiči tak se svojí technikou pomáhali stromy odstraňovat. Hodně popadaných stromů bylo například u Nepřevázky.

Zaplavené sklepy i firma Faurecia

Přívalové deště navíc na mnoha místech nestačila pobrat kanalizace a voda tak zaplavila i řadu sklepů. Hasiči proto lidem pomáhali vodu odčerpávat.
Podle našich informací se pod vodou ocitla na určitou dobu i částhaly společnosti Faurecia, která dodává přístrojové desky a plasty do automobilky Škoda. Zaměstnanci zde pomáhaliodklízet následky.

Déšť nejspíš způsobil několik nehod. Bouralo se například u Nepřevázky, na R10 u Benátek nad Jizerou a kolem 23. hodiny také na R10 u Kosmonos. Na silnici se tam opět vytvořila hluboká kaluž vody.

Optimistická předpověď

Podle meteorologů ještě mohou od západu přijít i další bouřky, které budou postupně směřovat na východ. Čtvrteční ráno už by mělo být výrazně klidnější, je však nutné počítat s ochlazením. „Bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Na jihu a východě území až zataženo, občas déšť. Nejvyšší teploty 19 až 23 stupňů Celsia,“ uvádí Český hydrometeorologický ústav.