„V některých jí bylo více než metr,“ řekl Deníku Ladislav Křivan z centrály středočeských hasičů. Podle jeho slov evidovali hasiči na Mladoboleslavsku v souvislosti s přívalovým deštěm do včerejšího poledne 58 výjezdů. „Nejvíc jich bylo v Mnichově Hradišti a okolí,“ připomněl Křivan.

Kromě čerpání vody ze sklepů – což byla většina zásahů – hasiči také odstraňovali stromy spadlé silnice; u Bělé pod Bezdězem se strom zřítil i na elektrické vedení.

Nejvíce práce měli hasiči nad ránem. Pak se situace uklidňovala. „Čerpat ale budeme nejméně do večera,“ připomněl Křivan. „Ještě máme nahlášeno deset případů,“ konstatoval v neděli hodinu po poledni,“ „a další se mohou objevit.“

Situace se podle zkušeností požárních týmů v podobných situacích vyvíjí – a když je dokončena práce ve sklepích, kam natekla voda přímo během přívalu, začínají volat o moc majitelé nemovitostí, do nichž se dostala voda kvůli špatné izolaci… Srážkové přívaly také rozvodnily některé menší toky, a to i přímo v Mladé Boleslavi.

Dramatické situace ani škody velkého rozsahu ale nezaznamenány nebyly. A to ani na železnici, jejíž zaměstnanci si museli pořádně máknout při odstraňování následků sesuvu půdy po dešti; voda také zaplavila výhybky. Nápravu se ale podařilo zjednat ještě během noci, takže omezen byl jen provoz nákladních vlaků; cestující v neděli ráno už nic nepoznali.

Škody způsobily přívaly s kroupami také na území Prahy-východ.