Všechny děti z přihlášených dětských domovů, azylových domů a dalších sociálně znevýhodněných skupin tak letos budou mít pod stromečkem minimálně jeden vánoční dárek, ten od vás. Tedy od dárců, kteří snahu borovických hasiček podpořili.

"V úterý odvážím poslední várku a máme hotovo. Všechno je připravené, zabalené, vyřízené. Bylo to velmi náročné a hektické období," okomentovala Hana Kuntošová z Borovice, která je jednou z odvážných dobrovolnic, které chtěli dětem z chudých poměrů vykouzlit úsměv na rtech. Dárek z Krabice od bot je totiž kolikrát jediný, který tyto děti dostanou.

Dneska Hana Kuntošová jede ještě do boleslavské Lumy a bude hotovo. Minulý týden odvážela dárky do České Lípy, kde je velmi srdečně přijali a z vánoční nadílky byli všichni nadšení.

Chvíli to přitom vypadalo, že ženy na dárky budou doplácet. Letos jich totiž vybírali přes 400, což je ve srovnání s loňskými 75 opravdu moře dárků. Akci musely prodlužovat, všechno se ale nakonec povedlo vybrat tak, jak bylo potřeba. Za rok se hasičky do akce hodlají pustit znovu.