Déšť, sníh? S tím je konec! Cestující, kteří využívají autobusovou nebo vlakovou dopravu v Mladé Boleslavi, už budou na svůj spoj čekat pod střechou. V areálu nového obchodního a zábavního Bondy centra se totiž už 23. listopadu otevře nový autobusový terminál. Místa, kde budou zastavovat autobusy, jsou z velké části zastřešená, proto už cestující nebudou muset tolik čelit povětrnostním podmínkám.

K dispozici bude lidem i výpravní budova, kde budou pokladny nejen pro jízdenky na autobus, ale také na vlaky Českých drah, jejichž nástupiště je vzdálené jen několik desítek metrů. Podle dopravní náměstkyně přednosty železniční stanice v Mladé Boleslavi Zdeňky Veškrnové budou mít přepážky Českých drah dvě okénka pro odbavení cestujících, podávání informací o jízdních řádech a odbavení zavazadel. V budově bude také čekárna pro cestující. Ti, kteří budou čekat na autobus déle, pak mohou využít služeb Bondy centra, které nabídne obchody, restaurace a kavárny.

„Na novém autobusovém terminálu je k dispozici 29 krytých odjezdových stání pro autobusy linek městské dopravy, příměstské, dálkové, mezinárodní i smluvní dopravy pro automobilku Škoda Auto,“ uvedl referent dopravy Dopravního podniku Jan Holub.

Provozní doba informačního střediska, které zajišťuje informace o veřejné hromadné dopravě v celé republice, o městské dopravě ve městě a také prodej a obnovu náplní čipových karet, je nově od pondělí do pátku od 5.30 do 17.30 hodin, v sobotu pak od 7.00 do 12.30 hodin. Linky městské dopravy 11, 43, 88 a OC4 odjíždějí z nového terminálu ze stanoviště č. 3 a 4. Oficiální provoz nového autobusového terminálu začne 29. listopadu.