Mám přednost, nemám přednost? Tak to je pro mnohé řidiče zoufalá otázka na třídě V. Klementa poblíž Škoda Auto Muzea a nově vyrostlé budovy Bondy centra. Kvůli výjezdům autobusů a vozidel stavby nového obchodního domu totiž město před časem nařídilo změnu přednosti v jízdě a upřednostnilo právě vyjíždějící autobusy od Bondy centra. Řidiči, jedoucí po třídě V. Klementa směrem od centra města na Kosmonosy, tak museli zcela nezvykle dávat přednost.

„S dopravními změnami si mnoho lidí hlavu neláme! Už jsem tady viděl pár menších nehod. Prostě přednost nedají,“ popisuje situaci u Bondy centra obyvatel protějšího panelového domu. Někteří řidiči navíc nerespektovali ani zákaz odbočení vpravo z Laurinovy ulice do třídy V. Klementa. „Dělají tady v tom bordel. Nechápu, proč bych tam nemohl odbočit. A vám do toho taky nic není,“ řekl řidič, kterého naši reportéři viděli, jak porušil zákaz odbočení a zaparkoval svůj vůz o pár ulic dál.

Někteří řidiči omezení na třídě V. Klementa sice nerespektovali, ale mnozí si na ně zvykli. Jenže brzy si budou muset zvykat znovu!

„Po otevření Bondy centra, tedy od 23. listopadu, se doprava na třídě V. Klementa vrátí do původního režimu. Třída bude hlavní, rovně průjezdnou ulicí. Musíme na to připravit řidiče, kteří se vyrovnávali s komplikací a teď si musí zvyknout na standardní režim,“ řekl novinářům náměstek primátora Mladé Boleslavi Adolf Beznoska.