„Před pátou hodinou na tísňovou linku 158 oznámila, že uložila nástražný výbušný systém do sklepa domu v ulici Laurinova a explodovat by měl do tří dnů od oznámení," sdělila mluvčí mladoboleslavské policie Lenka Sikorová.

V tu chvíli začal boj s časem. Na místo, kde měla být podle informací ženy bomba uložena, se do několika minut sjelo několik policejních hlídek. Prostor pročesal také psovod, který je na vyhledávání výbušnin speciálně vycvičený.

„Policisté i psovod pečlivě prohlédli nejen okolí, ale také společné prostory, do nichž chodí všichni obyvatelé domu, a tak by mohli být v přímém ohrožení života," konstatovala dále Lenka Sikorová s tím, že policisté po příjezdu nechali z bezpečnostních důvodů místo okamžitě uzavřít, aby se k domu nedostal nikdo nepovolaný. Nikdo totiž nevěděl, kdy přesně by mohla domnělá nálož vybuchnout.

Během chvíle se policistům podařilo objevit mobilní telefon, ze kterého seniorka prokazatelně volala nepravdivou zprávu na tísňovou linku, čímž ji zneužila.

O několik okamžiků později už také vytipovali ženu, kterou z činu podezřívali.

Pokud ji policisté obviní, trestu s největší pravděpodobností neujde. „Za přečin šíření poplašné zprávy, která si vyžádala bezdůvodnou záchrannou práci integrovaného záchranného systému, hrozí pachatelce až tříletý pobyt za mřížemi," dodala policejní mluvčí Lenka Sikorová.

Co však ženu k činu vedlo, nikdo nedokázal vysvětlit. Pravdou ale zůstává, že zneužíváním tísňových linek se „baví" především mládež. Nicméně, zneužití linky je trestné, protože ve chvíli, kdy policisté, hasiči či zdravotníci vyjedou k vymyšlenému oznámení, mohou je daleko více potřebovat jinde.