„Z pohledu občana cítím, že rozpuštění sněmovny je velice správný krok. Chaos, který teď v politice panoval, se musí napravit tím, že si lidé sami zvolí své zástupce a svůj parlament," uvedl pro Boleslavský deník poslanec Jan Smutný (TOP 09).

Správnost tohoto kroku potvrzuje i druhý boleslavský poslanec Jan Hamáček (ČSSD), který do předčasných voleb nastupuje jako středočeská stranická jednička.

Pohledy obou poslanců se ale vzápětí logicky rozcházejí. „Jako konzervativec se obávám, že tímto krokem ale otvíráme možnost vládnout levici. To je v pořádku, ať si lidé zvolí, nicméně já se obávám toho, že nás čeká vláda jednoho muže, jak prezident Zeman svým chováním už od začátku naznačuje," vysvětlil své pochybnosti Jan Smutný.

Co považují za svůj dosavadní úspěch v politice? Jan Hamáček hovoří především o dvou otázkách, které pálí region.

„Jsem rád, že jsem se podílel na vyjednání stavby obchvatu města, takzvané tangenty, a také mě těší, že i díky mně bude v budově leteckého muzea skutečně muzeum," řekl Hamáček.

„Já jsem pyšný především na to, že se mi podařilo prosadit vlastní zákon, který přinese do mládežnického sportu velké peníze. Tam vidím své pole působnosti i do budoucna, a chtěl bych řadu věcí dotáhnout do konce," vysvětlil Jan Smutný.