Kdo o právě skončeném parném víkendu mohl, vyrazil k vodě. Pláže u koupališť i rybníků byly doslova napěchované k prasknutí. Do akce proto v těchto dnech vyráží také pracovníci mladoboleslavské Krajské hygienické stanice, aby zjistili kvalitu vody.

V současné době již bylo zkontrolováno pět míst, kde se lidé nečastěji na Mladoboleslavsku koupou, a to obě místa Komárovského rybníka, koupaliště v Klášteru Hradišti nad Jizerou a ve Všejanech a písník v Bakově nad Jizerou. „Voda ve všech kontrolovaných koupalištích je vhodná ke koupání,“ vzkazují nyní odborníci.

Sinice přijdou déle

S většími problémy se hygienici na Mladoboleslavsku, co se závadnosti vody týká, setkávají až během dvouměsíčních školních prázdin, kdy se na některých místech objevují sinice. Nejčastěji se tak děje právě v Komárovském rybníce. Voda se tam během letního období zhorší natolik, že hygienici musí přistoupit až k úplnému zákazu koupání v tomto místě.

Pravidelné kontroly

Lidé se ovšem koupání v přírodních vodách příliš nebojí. „Není čeho. Člověk tam nesmí být dlouho a hned jak vyleze, tak se musí osprchovat čistou vodou. Nebojím se toho,“ uvedl Jan Belecký, který i přes nedoporučení hygieniků trávil teplé dny u vody Komárovského rybníka.

Kontrola kvality vod se u vybraných koupališť provádí i několikrát do měsíce. Odebrané vzorky následně putují na laboratorní zkoumání.