Z cest se nám chlapci pravidelně každý večer hlásili s novinkami, takže čtenáři Boleslavského deníku mohli sledovat jejich putování téměř on-line. A tady je díl poslední.

Cestu do Salzburgu z posledního kempu jsme zvládli ve velmi svižném tempu. 43 km jsme ujeli za necelé dvě hodiny jízdy, hnal nás hlad a vidina, že budeme moci konečně slézt ze sedla.

V Salzburgu jsme zamířili do historického centra, kde jsme se přes davy turistů, hlavně Japonců a Američanů, prodrali k budově historické radnice. Uvítání neproběhlo dle našich představ, ale mezi turisty jsme v týmových dresech budili pozornost.

Ubytovali jsme se v mezinárodním hostelu v "mixed room", což znamenalo "hluchoněmou" Korejku a Japonce na pokoji, kteří ovšem o návštěvu památek Mladé Boleslavi neprojevili velký zájem, přestože členové oddílu prokázali základní znalost japonštiny.

Poslední večer proběhl tradičně v duchu vyhodnocení úspěchů výpravy. Témeř 500 km ve čtyřech a půl dnech za námi, a můžeme se těšit na další velkou cestu příští rok. Děkujeme všem příznivcům za podporu a pokud chcete vidět fotogalerii z cesty či se a námi vydat na další výpravu, navštivte web www.boleslavskyslapky.cz.

Autor: Luboš Rambousek