Seriál závodů Boleslavský pohár, jehož dlouholetým partnerem je i Boleslavský deník, má za sebou první klání. V požárním útoku se tentokrát hasiči utkali v Dlouholhoteckém poháru.

Jak prozradil jeden z hlavních organizátorů, Václav Kavalír, ještě den předem měli strach hlavně z nepřízně počasí. „Ale jak můžete vidět, počasí nás vyslyšelo, a díky tomu dorazily i stovky diváků. Z legrace jsem říkal, že starosta Dlouhé Lhoty asi slíbil dát do plánovaných investic stavbu kostela, že nám tak přálo," žertoval.

Martina Jenčová z pořádajícího oddílu SDH Dlouhá Lhota pak prozradila, že hojná byla i účast. „Celkem se účastnilo 21 družstev mužů, 12 družstev žen, 16 družstev mladších dětí, 5 družstev starších dětí a 3 družstva přípravky," upřesnila.

Dlouholhotecký požár opanovaly především děti z Petkov, které si připsaly první místo jak v kategorii přípravky, tak v kategorii starších dětí.
Mezi mladšími dětmi získali zlato hasiči z Doubravičky před Hrdlořezskými a domácí Dlouhou Lhotou.

Mezi muži se po prvním závodě vedení ujali hasiči z Obrubců, za nimi jsou Kosořice a třetí Sukorady.

Líté boje se konaly také mezi zástupkyněmi něžného pohlaví, vítězně z nich tentokrát vzešly dámy z Veselé, na druhé příčce se usadily ženy ze Škoda Auto a třetí jsou prozatím Katusice.

„Letos se Boleslavský pohár skládá z osmi závodů, přibyla nám totiž boleslavská Auto Škoda. Příště se sejdeme 7. června na Vineckém poháru," přidal pozvánku Václav Kavalír.