Jdeme na to! Zítra začíná hlasování o nejoblíbenější hudebníky z Mladoboleslavska. Vezměte trafiky útokem, připravte hojivou mast na ruku unavenou od klikání v internetovém hlasování a ujasněte si, čí muzika vám dělá největší radost. Boleslavský Otík je zpátky!

Letos fanoušci nominovali šest desítek kapel a další desítky zpěváků, zpěvaček, dýdžejů i povedených hudebních událostí a počinů. Zůstanou na svém piedestalu stát dlouholetí favorité, nebo se dočkáme překvapení? Sklidí ovace rockeři, nebo jim usměvavé skleněné trofeje vyfouknou hráči bluegrassu, punkeři či snad dechovka?

Vše se dozvíme už 11. prosince ve velkém sále Domu kultury, kde proběhne slavnostní vyhlášení, na které jsou všichni srdečně zváni. Kromě kategorií, ve kterých můžete hlasovat, vyhlásíme také nové členy síně slávy a z vašich tipů vybereme hudební průšvih roku.

A jak vlastně tradiční anketa vznikla?

„S manažerem Honzou Šťastným jsme chodili na pivo do boleslavské Sportovky. Spolu s námi tam sedával Filip Šubr nebo Tomáš Kargl. A jak jinak, pořád jsme tlachali o muzice. Když jsme s Honzou ty kluky viděli, říkali jsme si, že v regionu jsou mraky muzikantů, kteří rozdávají radost, a že by si zasloužili nějaké ocenění. A tak to vzniklo. S úsměvem ale fakt to tak bylo vždy říkám, že nejlepší nápady přišly mezi třetím a pátým pivem," vzpomíná krajský šéfredaktor Deníku Jiří Macek, který je zároveň autorem názvu soutěže.

„Už jsme měli všechno včetně termínu vymyšleno. Jen ten název chyběl. Čmáral jsem si na papír smajlíka, tedy obličej, a uviděl jsem v něm nápis Oto. Honza pak zjistil, že tak už se nějaká hudební soutěž jmenuje v Německu, a tak jsem ho upravil na Otík. No a kam jsme to dotáhli? Kdo dneska není držitelem Otíka, jako by ani nebyl," dodává Macek.

Soutěž dnes běží na Kolínsku, Benešovsku, Kladensku, Nymbursku a má úspěch.

Také na Boleslavsku už je to od zítřka opět jen a jen na vás. Hlasujte pro své oblíbence prostřednictvím kupónů v novinách i na webu. Ten, kdo se v obou hlasováních umístí nejlépe, stane se vítězem, získá ocenění, mediální prostor, ale především jistotu, že má nejaktivnější fanoušky na Mladoboleslavsku.