Do nominace Boleslavského Otíka 2011 se dostala také kapela o třech členech, Strabivari.

Kapela Strabivari vznikla na podzim roku 2009. Hlavní náplní je podle jejích členů skládat a hrát písničky, co umějí potěšit a pobavit, vyloudit usměv na tváři posluchačů, možná rozplakat, zkrátka zanechat takový pocit, aby jste si mohli říci: nebyl to ztracený čas Strabivari poslouchat.Vidět a slyšet je můžete mimochodem také zanedlouho v KS Svět v Mladé Boleslavi 30. 11. od 20 hodin, kde vystoupí společně se skupinou Generace. Povívali jsme si s Martinem Nováčkem.

Jaký byl pro kapelu profesně letošní rok?

Letošní rok byl rokem velmi plodným, z autorského pera Petra a Michala vzešlo mnoho hudebních nápadů a několik z nich se dočkalo hudebního života v podobě nových písniček. Zahráli jsme si také na několika fajn akcích.
(MB Fest, Boleslavské okruhy, KS Svět atak dále) Ovšem největší porce muzikantského úsilí byla odvedena ve zkušebně, při nahrávání, tvorbě aranží, mixu …

Co chystáte na rok příští?

Příští rok bychom chtěli daleko více hrát pro publikum. To je alfou a omegou muzikantského snažení. Vzhledem k faktu, že všechna naše muzika je vlastní, rádi bychom odehráli co nejvíc festivalů, klubů, slavností, zkrátka všude, kde může naše muzika někoho oslovit a zanechat v něm nějakou emoci.

Zásadní zlom v letošním roce?

No kromě zlomené nohy našeho basáka, až tak nic zásadního letos neproběhlo, doufejme, že zásadní zlom přijde v tom roce následujícím a naše písničky dostane pod kůži, co nejvíce posluchačů.

Co pro vás, potažmo kapelu znamená soutěž Otík a jak vidíte své šance?

Je jenom dobře, že se soutěž koná. Vzrušení ze hry přece miluje každý. Podpora fanoušků v podobě zaslaných hlasů vždy potěší. Vzhledem k autorské tvorbě a poměrně krátkému působení nás v televizi každou sobotu večer zrovna nehrají, tak asi nevyhrajeme, ale vždyť přece není nutno, aby bylo přímo veselo …

S kým půjdete na Otíka?

S klukama z kapely, plus naše drahé polovičky, a možná také naše ratolesti.

Jak budete trávit vánoce?

Předpokládám, že můžu mluvit za celou kapelu, když řeknu, že je každý člen kapely stráví se svojí rodinou. To jsou hodnoty neměnné. Na závěr, vzkaz všem začínajícím zpěvákům kapelám…nějaké vaše moto? Hudba je o vjemech, o pocitech, o emocích. Je to vzrušující cesta, která vlastně nemá konce, protože sotva dopluješ do jednoho cíle, už vidíš někde v dáli další. No řekněte: není to lákavé?