Jak jsme se dozvěděli od ředitele Pavla Filipa, tohle všechno se chystá a Mladoboleslaváci se tak mají na co těšit.

Na co se návštěvníci Domu kultury mohou těšit v nejbližší době?
Dnes se tu koná celodenní taneční soutěž Velká cena TK Tendance. V úterý 22. dubna pak zahraje příznivcům jazzu Original Swing Band a již následující den bude velký sál Domu kultury připraven pro koncert z cyklu Folkparáda – vystoupí herec a písničkář Jiří Schmitzer.

Spolupracujete také s Milanem Klipcem, že?
Ano. Posledního dubna rádi poskytneme prostor a pomoc při realizaci letos již sedmého jarního Popsongfestu, což je Projekt Milana Klipce a sdružení Paprsek, umožňující setkání školních i mimoškolních dětských a studentských sborů, zpívajících populární písně, gospely, jazz nebo muzikály.

Podle čeho jste vybíral letošní hosty – kapely?
Interprety vybíráme ze širokého spektra, chceme vyjít vstříc zájmům všech milovníků hudby. Umožňujeme vystupovat dětským a školním souborům, často to bývá jejich první prezentace na opravdovém pódiu, zajišťujeme koncerty folkové (tradiční cyklus Folkparáda), dáváme prostor populární hudbě, rocku, jazzu a také vážné hudbě – letos například přivítáme v září Gabrielu Demeterovou, její koncert jsme situovali do prostor Sboru českých bratří.

A jak to bude vypadat o letních prázdninách?
Tradičně v měsících červenec a srpen probíhají práce týkající se údržby, oprav, rekonstrukcí a revizí. Léto je ale také ve znamení příprav a organizace dalších akcí. Je potřeba si uvědomit, že velké akce a projekty se připravují v předstihu tří měsíců, takže již budeme v plné práci na Septemberfestu, finišovat bude příprava programu Svatováclavské jízdy. V červenci se navíc uskuteční další novinková akce – výtvarné sympózium studentů umělecké školy z Plzně. Umělecká díla budou vznikat přímo zde v prostorách Domu kultury a okolí a po dokončení zůstanou natrvalo v Mladé Boleslavi.

Jaká bomba akce se chystá v druhé polovině letošního roku?
Bombou, a obrovským úspěchem bude, když se podaří projektu Metalová cesta II dostat se mezi ty, které získají dotaci. Když jsme o jeho koncepci s Gérardem Keijsperem debatovali, napadlo mě, že bychom mohli zařadit i nějaké stavební úpravy, změny v budovách, které provozujeme. Vzpomněl jsem si na dávný návrh inženýra Mazance, týkající se zastřešení atria Domu kultury. Gérard Keijsper tento námět zapracoval do projektu a nyní všichni očekáváme, jak projekt uspěje. Byla by to zásadní změna koncepce budovy, v atriu by vznikla galerie.

Jak omezí chod Domu kultury stavba átria? Bude se realizovat ještě letos?
Když vše dobře dopadne, začaly by stavební práce skutečně už letos. Do zadání pro výběr stavební firmy dáme samozřejmě i požadavky – parametry zohledňující fungování Domu kultury, jde nám o to, aby provoz DK byl narušen v co nejmenší míře.

Mohou se návštěvníci letos těšit na něco, co v „Kulturáku"  ještě nebylo?
Určitě, jednou ze zpěvaček, která u nás dosud  nebyla, je písničkářka Radúza. Její koncert s novinkovým albem se připravuje na 24. září.

Co se chystá

V Domě kultury stále funguje Kino ve středu. Tentokrát mohou návštěvníci zajít 23. dubna na nejnovější film britského režiséra Edgara Wrighta U Konce světa.

Červen bude v Domě kultury  patřit kino projekci. Připravují pořady pro mateřské školy, pohádky, vzdělávací pořady pro školy, taneční představení ZUŠ, koncert Dechového orchestru, projekt Festival Arabesque taneční skupiny Shareefa, diskotéky, jazzové koncerty, výstavy. Kompletní přehled návštěvníci najdou na www.kulturamb.eu. 

Dům kultury je také významnou součástí Mladoboleslavského filmového festivalu. Od 6. do 9. června zde budou probíhat filmové projekce, výtvarné dílny a zábavný pořad Pavla Nováka s kapelou Family a pěveckým souborem Jiřičky. Zároveň v rámci festivalu bude ukončena charitativní aukce obrazů „filmových políček" a veškerý výtěžek bude předán Centru 83 na nákup rehabilitačních pomůcek pro jejich klienty.

Novinka

"Devátého května překvapíme mladoboleslavské publikum novinkovým projektem pod názvem Night of boxing gladiators, což bude 10 zápasů a zajímavý doprovodný program. Lístky jsou už v prodeji," uzavřel Filip.