Boleslavský horolezec Petr Mašek se nyní nachází v Nepálu. Jak jsme vás již informovali, společně s horolezeckými kolegy Martinem Minaříkem a Dodem Kopoldem se Petr Mašek chystá zdolat Annapurnu (8091m), desátou nejvyšší horu světa. Česká expedice na Annapurnu nevkročila dvacet let.

Po dobu expedice s boleslavským horolezcem Petrem Maškem vám budeme přinášet pravidelné zprávy z výpravy. Pokud nenastanou neočekávané problémy ve spojení, vždy v úterý a v pátek se exkluzivně v Boleslavském deníku dočtete vše o postupu tříčlenné expedice na Annapurnu.

Expediční deníček Petra Maška

„V pátek 26. září jsem přiletěl do Káthmándú, kde jsem se na letišti sešel s Dodem Kopoldem. Společně jsme se pak sešli s majitelem agentury, která zařizuje náš výstup, a vyřešili potřebné formality. V Káthmándú jsme strávili dva dny, které jsme vyplnili přebalováním, nakládáním věcí a také dokupováním drobností. Samozřejmě jsme poslední dny v civilizaci nabírali síly a navštěvovali místní restaurace. Včera ve dvě hodiny ráno jsme přelétali sedmnáctimístným letadlem do Jomsomu. Zde jsme ušli několikahodinovou trekovou stezku pod Annapurnou. Tady budeme s Dodem Kopoldem přibližně pět dní. Rovněž se chystáme na aklimatizaci ve výšce pět tisíc metrů nad mořem. Následně na místo také dorazí třetí člen expedice Martin Minařík“.

Petr Mašek, Nepál