Karel Gott navštívil Mladou Boleslav hned několikrát. Na koncertě byl třeba Petr Linhart z Kolomut, kterému oblíbený zpěvák bude chybět. "Jsem rád, že mi bylo ctí ho vidět a slyšet naživo, a že jsem ještě stihl navštívit jeho muzeum Gottland v Jevanech, než ho stihli zavřít. Určitě na něj nikdy nezapomeneme a budeme s úctou vzpomínat," poznamenal na adresu Zlatého hlasu z Prahy.

Boleslavská města vyjadřují zpěvákovi úctu. Třeba Mnichovo Hradiště na radnici vyvěsilo černou vlajku. "Zpěvák, malíř, profesí elektrikář, ale povoláním umělec. Karel Gott, ten, kterého jsme všichni znali, ten který uměl bavit. Smutná zpráva o jeho smrti dnes zasáhla celý národ – vyjadřuji upřímnou soustrast," pronesl starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Úctu zesnulému zpěvákovi vyjádřil také mladoboleslavský Dům kultury, na kterém zavlála černá vlajka. "Černou vlajku jsme vyvěsili již nyní, kondolenční knihu nechystáme, ale ve čtvrtek jsme měli den seniorů, na kterém jsme pustili medailonek pana Gotta s písničkami," uvedla za Dům kultury Petra Kaplanová.

V Bělé pod Bezdězem zatím nic nechystají. Smutnou událost považují za čerstvou. Místostarosta Jan Sýkora odmítl větší vyjádření s ohledem na pozůstalou rodinu.

Mladá Boleslav, přestože sem Gott jezdil, nechystá nic. "Smrt Karla Gotta samozřejmě zasáhla i jeho fanoušky v Mladé Boleslavi. Karel Gott byl bezesporu významnou postavou kulturní scény této země, nicméně aktuálně nic konkrétního jako poctu neřešíme," uvedla mluvčí Mladé Boleslavi Šárka Charousková.

Bakov nad Jizerou nezůstává pozadu

Na počest Gottovy osobnosti, uznání, díků, respektu, pokory, piety, podpory jeho rodiny, nejbližších přátel a všech jeho fanoušků v Bakově také vyvěsili černou vlajku. "Pana Karla Gotta si velice vážíme pro jeho neskutečné charizma, jedinečnost, všeobecný přehled, smysl pro humor a samozřejmě především pro jeho vynikající hlas a nádherné písně, které provázely a sbližovaly celé generace a národy. O to více nás zasáhla zpráva o jeho úmrtí," uvedl bakovský starosta Radim Šimáně.

Ve městě zvažují další pocty v den konání pohřbu a s blížícím se adventem poslech a zpívání mistrových vánočních koled. "Protože Vánoce a Karel Gott prostě k sobě tak nějak neodmyslitelně patří," dodal Šimáně.