Do soutěže se mohou hlásit děti ve věku od 8 do 18 let. Klání je určeno jednotlivcům i skupinám z nejrůznějších oborů, ať už jde o umění, sport, kulturu i další zajímavé formy.

Jak se přihlásit?
Přihlásit se je možné přes internetové stránky www.sanceprodetimb.cz. Děti mohou posílat přihlášky samy. Navrhnout je mohou ale jejich blízcí – rodiče, trenér, učitel nebo třeba kamarád.

Přihlášené si pozve odborná porota a posoudí míru jejich talentu. Porotci vyberou semifinalisty, kteří se v březnu utkají o finále. To se pak uskuteční 25. dubna ve Škoda Muzeu. „Možnost zúčastnit se nabízíme dětem, které bydlí v Mladé Boleslavi, nebo sem chodí do školy,“ uvedl náměstek primátora Daniel Marek.

Hlavní cenou bude částka 50 tisíc korun, která je určena rozvoj daného talentu. Stříbrný soutěžící dostane 30 tisíc a třetí získá 20 tisíc. V každém ročníku, a ten letošní nebude výjimkou, se navíc uděluje i mimořádné ocenění. „Je věnováno soutěžícímu, který vyniká v ojedinělém nebo těžko měřitelném oboru,“ dodal náměstek.

Že soutěž má opodstatnění ukazují dřívější výsledky. V minulosti se již na základě soutěže podařilo uspořádat mladému návrháři módní přehlídku a dvojice autorů vydala sbírku veršů.