Přihlášku nakonec podalo téměř sto nadaných dětí a dospívajících, z nichž odborná porota vybrala osmnáct semifinalistů. „Letošní ročník opět ukázal, jak široká je škála nejrůznějších zájmových oblastí, kterým se děti věnují," pochvaluje si náměstek primátora Daniel Marek, který je jedním z porotců a u soutěže je už od jejího vzniku.

Čtěte také: Extra peníze? Divadlo by koupilo nové auto. Ve hře je i hvězdná režie

„Protože je velmi složité hodnotit tak velikou škálu oborů, k rozhodování byli přizvání i odborníci v oblasti zpěvu, hudby, tance, pohybových aktivit a výtvarné tvorby," vysvětluje Petra Kristlová z Šance pro děti.

Přihlásily se totiž i děti z oborů, které je velmi nesnadné hodnotit, a velké rozdíly byly i v tom, zda mladý talent někdo trénuje či odborně vede, nebo se dítě svému koníčku věnuje pouze doma.

Semifinále se bude konat už v pondělí 13. března a představí se v něm zmíněných 18 semifinalistů. Desítka z nich se pak probojuje až do finále, které se uskuteční ve Škoda Muzeu 8. dubna za přítomnosti známých umělců a sportovců, kteří zasednou v porotě. Odměna pro vítěze je padesát tisíc korun. (kzr)

Čtěte také: Cyklostezka povede přímo podél nebezpečné silnice