Zapojovat se nehodlá například boleslavské gymnázium Josefa Pekaře. „Zatím se po konzultaci s odbory nechceme připojovat, je to všechno na poslední chvíli a špatně připravené. Jednak stávka byla vyhlášena v pátek, kdy polovina škol měla ještě volno. Z ředitelského volna jít do stávky je až směšné, další věcí jsou reakce veřejnosti, která není na straně učitelů," uvedl ředitel gymnázia Vlastimil Volf. Podle něho nejde o žádnou nahodilou záležitost, kterou bylo potřeba organizovat tak narychlo, ale naopak jde o dlouhodobou nespokojenost ze strany učitelů. „Taková stávka se měla udělat například za 14 dní, aby se všem pořádně vysvětlilo, o co půjde,“ dodal Volf. 

Nejvýkonnější superpočítač v ČR
Škodovka pořídila nejvýkonnější superpočítač v Česku

Střední odborné učiliště a střední odborná škola v Horkách nad Jizerou se také ke stávce nepřipojí. Tady mají situaci složitější ještě o to, že by žáky museli omlouvat například z praxí, které vykonávají v různých podnicích. „Náš pohled je takový, že nebudeme organizovat stávku, jsme odbornou školou, kde je tyto organizace problém řešit, část dětí máme v domově mládeže a nemůžeme je poslat na den domů," uvedl ředitel školy Vratislav Morava. 

Dvě auta narazila na Mladobosleslavku do stromu na stejném úseku jen pár minut po sobě.
Dvě auta narazila do stromu na stejném úseku jen pár minut po sobě

Zapojit by se naopak teoreticky mohla Základní škola Mnichovo Hradiště. „Kantorky u nás dávají něco dohromady, ale zatím od nich nemám žádnou zprávu,“ prozradil ředitel školy Vladimír Čermák. Podle administrativní pracovnice Jitky Urbanové by se měla připojit také Základní škola Kosmonosy.