Zapojovat se nehodlá například boleslavské gymnázium Josefa Pekaře. „Zatím se po konzultaci s odbory nechceme připojovat, je to všechno na poslední chvíli a špatně připravené. Jednak stávka byla vyhlášena v pátek, kdy polovina škol měla ještě volno. Z ředitelského volna jít do stávky je až směšné, další věcí jsou reakce veřejnosti, která není na straně učitelů," uvedl ředitel gymnázia Vlastimil Volf. Podle něho nejde o žádnou nahodilou záležitost, kterou bylo potřeba organizovat tak narychlo, ale naopak jde o dlouhodobou nespokojenost ze strany učitelů. „Taková stávka se měla udělat například za 14 dní, aby se všem pořádně vysvětlilo, o co půjde,“ dodal Volf. 

Střední odborné učiliště a střední odborná škola v Horkách nad Jizerou se také ke stávce nepřipojí. Tady mají situaci složitější ještě o to, že by žáky museli omlouvat například z praxí, které vykonávají v různých podnicích. „Náš pohled je takový, že nebudeme organizovat stávku, jsme odbornou školou, kde je tyto organizace problém řešit, část dětí máme v domově mládeže a nemůžeme je poslat na den domů," uvedl ředitel školy Vratislav Morava. 

Zapojit by se naopak teoreticky mohla Základní škola Mnichovo Hradiště. „Kantorky u nás dávají něco dohromady, ale zatím od nich nemám žádnou zprávu,“ prozradil ředitel školy Vladimír Čermák. Podle administrativní pracovnice Jitky Urbanové by se měla připojit také Základní škola Kosmonosy.