ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Uvedla to mluvčí magistrátu Šárka Charousková. „V rámci dodržování hygienických opatření si tak budou moci děti při vstupu do budov škol vydezinfikovat ruce, stejně tak i rodiče,“ řekla.

Bezkontaktní teploměry jde využít pro bezkontaktní měření teploty povrchu těla nebo čela jak dospělých, tak dětí. "Je to další krok, jak zvýšit ochranu dětí, rodičů i personálu. Stojany jsme pořídili od české firmy, abychom i my v rámci našich možností podpořili ekonomiku naší země," uvedl Daniel Marek, náměstek primátora pro oblast školství.

Jak uvedli představitelé mladoboleslavské radnice, v rámci chodu základních škol je dodržováno Školní hygienické desatero pro žáky, „To dle pokynů ministerstev školství a zdravotnictví vydala Asociace bezpečná škola. Toto desatero pak shrnuje základní hygienické požadavky kladené na žáky,“ uvedla Šárka Charousková.

Desatero tak upozorňuje na pravidla, která jsou Čechům již nějakou dobu známá: vstupovat jednotlivě vyznačeným vstupem, chránit nos a ústa rouškou, dodržovat rozestupy 2 metry, přezouvat se v šatně, bez prodlení vyhledat svoji učebnu, umýt si ruce po vstupu a další pravidla.