Lidé kýchají kvůli alergiím, domácí obyvatel se ztrácejí v „pralese“ a mnohdy není vidět ani z jedné strany ulice na druhou. V mladoboleslavském sídlišti Severní Město se totiž na řadě míst tráva vymkla kontrole a narostla do výšky téměř jednoho metru! Nejkřiklavější je zřejmě místo u panelových domů v ulici Na Radouči, poblíž pizzerie. Tam už už to vážně vůbec nepřipomíná upravenou městskou plochu.

„Bydlíme v Habeši za takzvaným teskodomkem. Přistěhoval jsem se sem před třemi měsíci a nevycházím z údivu. Můj vnuk se na dětském hřišti doslova ztratil v trávě. Město by s tím mělo něco dělat,“ přišel se stížností až do redakce Boleslavského deníku obyvatel Jaroslav Kučera. Podle svých slov si byl stěžovat i na magistrátu, odkud ho, slušně řečeno, poslali pryč. „Byl jsem na dvou odborech. Na jednom neměli čas a na druhém mi řekli, že se tráva poseká, až na ni přijde řada. Byli arogantní, tak jsem jim řekl, že to dám do novin,“ prohlásil Jaroslav Kučera.

Podle ředitele společnosti Compag Miroslava Šulitky, která pro město trávu seká formou zakázky za peníze občanů, dělají pracovníci firmy, co mohou.
„Máme v terénu 14 lidí. Z toho šest lidí obsluhuje sekačky a osm křovinořezy. Sekáme od šesti hodin ráno do šesti hodin večer,“ řekl Šulitka. Podle něho se sekání řídí plánem priorit. To znamená, že plochy v centru města, kam chodí nejvíce lidí a turistů, musejí být z estetického hlediska posekány nejdřív. „Na těchto plochách jsme sekali již dvakrát. Zbytek sídliště, hlavně u ulice Na Radouči posekáme v příštím týdnu,“ dodal.

Podle primátora města Raduana Nwelatiho to ale nestačí. Je třeba systém sekání nastavit jinak. „Je pro nás nepřijatelné, aby se sekalo postupně tak, jako dosud. Než se doseká celé město, je první část opět zarostlá tak, že se tam nedá projít. To není možné a také není možné, aby prioritou v sečení bylo něco jiného, než sídliště a jejich okolí, tedy místa, kde bydlí nejvíce lidí,“ řekl primátor Raduan Nwelati.