Tak černý týden mladoboleslavští železničáři nepamatují! Během jediného týdne došlo na přejezdech ke třem vážným nehodám. V jednom případě usmrtil vlak staršího muže, který se pohyboval u kolejí u hlavního nádraží v Mladé Boleslavi. K poslední nehodě došlo koncem týdne u Otradovic.

„Řidič osobního vozidla Ford Mondeo vjel z lesní cesty na železniční přejezd přímo před projíždějící rychlík,“ uvedl tiskový mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš. Lokomotiva se čtyřmi vagony odhodila osobní vůz mimo trať. Podle šetření řidič vozidla nerespektoval červená výstražná světla. Svým jednáním tak ohrozil na zdraví a životě nejen sebe, ale také stovku cestujících ve vlaku. „Při nehodě nedošlo naštěstí k žádnému zranění,“ upřesnil policejní mluvčí. Na vozidlech ale vnikla škoda přibližně sto tisíc korun. Požití alkoholu vyloučila u řidiče auta i strojvůdce dechová zkouška. Provoz na trati mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví musel být na téměř tři hodiny zastaven. „Policisté nyní prošetřují, zda se řidič osobního auta nedopustil trestného činu obecného ohrožení,“ řekl Mareš.

Tragicky ovšem skončil střet vlaku s chodcem na železniční trati z Mladé Boleslavi směrem na Chotěrov. Přivolaný lékař záchranné služby už muži ale nedokázal zachránit život. „Muž ještě před příjezdem záchranářů podlehl těžkému zranění hlavy a ztrátovému poranění dolních končetin,“ uvedla k tragické události tisková mluvčí Středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Vážným zraněním čtyřiačtyřicetiletého řidiče skončila nehoda na železničním přejezdu v Malé Bělé u Bakova nad Jizerou. „Zraněni byli dva muži – řidič vozidla a jeho syn,“ uvedla Nina Šeblová z tiskového oddělení Středočeské záchranné služby. Podle jejího vyjádření utrpěl řidič vážné poranění hrudníku a lékař záchranné služby měl navíc podezření na zranění hlavy. „Po poskytnutí neodkladné přednemocniční péče byl pacient předán posádce letecké záchranné služby, která pacienta transportovala na traumacentrum do nemocnice v Liberci,“ řekla Šeblová.

Zranění utrpěl i devatenáctiletý mladík. Po příjezdu záchranářů na místo nehody mladý muž krvácel z nosu a lékaři si stěžoval na bolesti hrudníku. Po ošetření byl proto převezenna úrazovou ambulanci do nemocnice v Mladé Boleslavi. „Ve vlaku se naštěstí nikomu nic nestalo,“ upřesnila Nina Šeblová ze Středočeské záchranky.

O obrovském štěstí může také hovořit mladý řidič, kterého na železničním přejezdu u Hypernovy v Mladé Boleslavi smetl vlak. K místu okamžitě vyjela posádka rychlé lékařské pomoci, hasiči a policisté. Muž ale může právem hovořito o tom, že se po druhé narodil. „Automobil byl totiž naprosto zdemolovaný, ale osmatřicetiletý řidič měl velké štěstí. Záchranáři mu na místě ošetřili řezné ranky v obličeji, tržně zhmožděnou ránu na bradě, pravé předloktí, zhmožděný bérec a hrudník,“ popsala rozsah zranění Nina Šeblová z tiskového oddělení Středočeské záchranné služby. Podle vyjádření zasahujícího lékaře by se dalo pacientovo zranění charakterizovat jako lehké. Muž poté skončil na úrazové ambulanci mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice.