Stovky zameškaných a zároveň i neomluvených hodin stačila za první pololetí školního roku nasbírat čtrnáctiletá dívka z Mladoboleslavska. Informoval o tom policejní mluvčí Ladislav Mareš. "Zameškala přes 450 vyučovacích hodin, přičemž rodiči měla asi čtvrtinu z nich omluvenu, ale téměř 350 hodin měla neomluvených," uvedl proDeník Mareš.

Pozadu ale nezůstává ani její bratr.Rodiče totižnezajistili řádné plnění školní docházky ani svého dvanáctiletého syna, který zameškal na 250 vyučovacích hodin. Rodiče podle sdělení policiese školou nespolupracovali a nereagovali na oznámení školy. Otec sám navíc nezajistil řádné plnění školní docházky svého šestnáctiletého syna, který zameškal přes 350 vyučovacích hodin.

Dvaatřicetiletá žena a šestatřicetiletý muž jsou podezřelí z trestného činu ohrožování mravní výchovy mládeže. Za tento trestný čin hrozí pachateli až dva roky odnětí svobody. "Případem se dále zabývají policisté ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Mladé Boleslavi. Bližší informace nemůže policie s ohledem na ochranu mladistvých a nezletilých sdělit," dodal Mareš.