Nový ředitel u policie pracuje už více než dvacet let. Mimo jiné působil jako vyšetřovatel a následně i jako velitel kriminálky na Praze – západ či zástupce ředitele Územního odboru PČR Kolín. Posledních 5 let pak sloužil na pozici ředitele Územního odboru PČR Nymburk, vloni byl navíc půl roku pověřen řízením Územního odboru Mělník. „Řízení boleslavské policie je zatím asi největší výzvou, před kterou jsem v kariéře stál. Tím mám na mysli především personální stabilizaci,“ poznamenal Jirouš.

Právě stabilizace policejního sboru je na Boleslavsku dlouhodobý problém. I nadále se totiž region potýká s nedostatkem strážců zákona. Policie se tak stále snaží najít nové členy a nabízí různé benefity. A nad možností pomoci jim přemýšlí i magistrát. To ostatně potvrdil i náměstek primátora Robin Povšík. „Velmi nám záleží na zlepšení bezpečnostní situace v Mladé Boleslavi a bez součinnosti s Policií ČR toho nedosáhneme,“ řekl náměstek, podle nějž je pro zlepšení bezpečnosti v Mladé Boleslavi nezbytné, aby bylo v ulicích města vidět více uniformovaných policistů.

Předchozí ředitel policie Dušan Žďárský odešel ze služebního poměru na vlastní žádost. „Bylo to po téměř 30 letech služby,“ doplnila mluvčí policie na Boleslavsku Lucie Nováková.