Od té doby se podařilo majitelům navrátit 50% všech ztracených věcí. Lidé často přicházeli o nemalé finanční částky, batohy nebo jízdní kola. „Z celkem 149 nálezů, které jsme od května zaevidovali, se nám podařilo vrátit původním majitelům 75. Navíc jsme zjistili, že v našem městě stále žijí poctiví lidé. Odevzdali totiž v průběhu minulého roku nalezenou finanční hotovost v celkové hodnotě zhruba 104 tisíc korun. Z toho se nám povedlo vrátit majitelům přes 88 tisíc,“ uvedl vedoucí oddělení bezpečnosti a prevence kriminality Vladislav Král.

Ostatní peníze jsou prozatím na účtu města a stále čekají, kdo se o ně přihlásí. Nejčastěji Boleslavané ztrácí peněženky, klíče či mobilní telefony, výjimkou ale nejsou ani batohy, kabelky, jízdní kola či hodinky. Do ztrát a nálezů ale doputovala třeba také maketa střelné zbraně, která tam leží dodnes. Seznam věcí, které hledají majitele, je k dispozici na městském webu.

Ovšem pozor, kdo by zatajil jakýkoli nález, ten může být potrestán. „Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu nikoli nepatrné hodnoty, která se dostala do jeho moci nálezem, omylem nebo jinak bez přivolení osoby oprávněné, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Nováková.