close Co je koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in Například v boleslavském Kauflandu je situace podobná jako každý týden. „Já myslím, že u nás jsou stejné nákupy jako každý čtvrtek pátek, není zde výrazně více zákazníků. Já myslím, že nám nic nechybí, zboží často doplňujeme a máme všeho dost,“ uvedla usměvavá slečna na informacích, která nesmí sdělovat své jméno.

Větší problém nezaznamenali ani v prodejně Jizerka na Náměstí Míru. „Zatím to je tak padesát na padesát dneska jsme se dozvěděli, že v některých obchodech mizí trvanlivé zboží z regálů, u nás lidi kupovali ve větším mouky. Nic nám v tuto nechybí a zítra nám dovezou nové zboží,“ popsala Petra Vránová, která zde pracuje.

Při návštěvě v Albertu a v Lidlu redakce Boleslavského deníku zaznamenala, že chyběly některé druhy těstovin nebo drogistického zboží. Vyloženě prázdné regály jsme ale nepotkali.

Online reportáž

Oslovení Boleslavané se více než koronaviru bojí spíše toho, že si prostě nenakoupí v případě, že by se nastalá situace měla stupňovat. „Nebojím se toho, že bychom měli mít karanténu ani samotného viru, spíš mám větší obavu, abych měl co ke snídani,“ uvedl řidič místního autobusového přepravce Jan Kodrla.

Studentka Kristýna Žáková z Krnska přiznává, že se trochu bojí, davové hysterii ale propadat nehodlá. „Nějaký strach mám, ta nemoc je poměrně blízko, ale myslím, že je potřeba nepanikařit. Žádné zásoby neděláme a zatím to ani nemáme v plánu,“ uvedla mladá dívka.

Jako oprávněnou paniku nevidí ani novinář a publicista Michal Kvapil z Řepova. „Panika mezi lidmi oprávněná není. Jejím hnacím motorem jsou samotná média. Obyčejná chřipka si vybírá každoročně daň na mnoha životech a nikdo si kvůli ní nekupuje zásoby,“ zmínil Kvapil a dodal: „Na ekonomickou situaci nicméně dopad může mít výrazný. Oproti SARSu z roku 2004 jsou totiž západní ekonomiky navázané mnohem ve větší míře na Asii. Můžeme doufat, že z toho vyjde určité ponaučení.“

close Koronavirus. info Zdroj: Deník zoom_in