Mladoboleslavské slavnosti vína, to je akce, které z počátku nikdo moc nevěřil. „Dokonce i někteří lidé, kteří se kolem vína a vinoték v Boleslavi točí, mě od toho odrazovali. Ale na mě to fungovalo přesně opačně," vzpomíná Pavel Filip, který stál u zrodu slavností.

Už první ročník slavil nečekaný úspěch a přilákal do Domu kultury téměř pět stovek návštěvníků.

Letos jich poslední listopadovou sobotu bylo ještě mnohem víc. „Jsem moc rád, že si sem lidé opět našli cestu, a jsem hlavně spokojen s úrovní, jakou slavnosti měli. Lidé sem skutečně proudili už od druhé hodiny odpoledne, kdy akce začala, a někteří zůstali až do večera," pochvaluje si šéf kultury města.

Kromě více než stovky nejrůznějších vzorků vína byla k dispozici i ochutnávka sýrů, čokolády a dalších dobrot. Kulturním domem procházely desítky lidí, a nebyli to zdaleka jen milovníci vína, i když ti mezi nimi samozřejmě převažovali.

„Moc se nám tady líbí, víno máme rádi a tady je možnost ochutnat na jednom místě tolik vzorků a navíc za rozumnou cenu. Slavnosti vína jsme navštívili i minulý rok a oba doufáme, že z toho bude tradice. Podobná akce v Boleslavi určitě chyběla, ne každý má možnost vydat se za vínem na Moravu nebo dokonce někam do ciziny," shodli se manželé Petříkovi, kteří do boleslavského kulturáku přišli i se svými dvěma dospělými dětmi.

Dětí bylo letos mezi návštěvníky víc, dokonce jsme tu potkali i několik rodin s kočárky. „Minulý rok tu podle mého názoru nebylo ani jedno dítě, těší mě, že to letos návštěvníci pojali jako akci pro všechny generace," netajil se nadšením Pavel Filip.
Jako skvělá volba se ukázala i cimbálová muzika Notečka, která přijela z moravského Podluží, a úspěch měl i další doprovodný program.

„Ta cimbálovka je úžasná, jsem opravdu nadšený z atmosféry, nevěřil bych, že navodit něco takového je v boleslavském kulturáku vůbec možné. Upřímně řečeno, to prostředí není zrovna útulné, je to taková skanzen, o to je to dnes milejší," nešetřil superlativy další z návštěvníků, Pavel Fojtík. Stejně jako řada dalších odcházel až po deváté hodině a odnášel si s sebou láhev dobrého vína.