Pokuty, pokuty, pokuty! Tak to je to, co některým lidem v Mladé Boleslavi teď doslova rve vlasy z hlavy. Jak novinářům řekl na páteční tiskové konferenci města primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati, radnice už zaznamenala pár stížností, v nichž si lidé stěžují na to, že postihy od strážníků městské policie jsou až příliš tvrdé.

„Ti, kteří se chovají slušně, se nemají vůbec čeho obávat,“ reagoval na tiskovce mladoboleslavský primátor s tím, že hlavním cílem je mít město pěkné, čisté a uklizené. Pro některé obyvatele města je totiž stále cizí to, že odpadky patří do koše, stejně jako to, že exkrementy po psech nemají zůstávat na trávníku či uprostřed chodníků.

Hříšníci tak v brzké době mohou zapomenout na to, že jejich přestupky budou strážníci řešit mírněji! Město v současné době řeší také vandalismus, který se dosti podepisuje na odpadkových koších a popelnicích v ulicích Mladé Boleslavi.

„Strážníci se na tuto problematiku teď budou více zaměřovat. Zapojen bude také kamerový systém,“ dodal závěrem mladoboleslavský primátor.