Ve 12:29 hodinvyjížděla rychlá záchranná službak nehodě cyklisty v obci Hoškovice u Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku. Na místo operační středisko vyslalo sanitní vůz z Mladé Boleslavi.Asi padesátiletý cyklistautrpěl otřes mozku a četné oděrky loktů a kolen.

"Muž byl po pádu krátkodobě v bezvědomí. Po ošetření byl převezen na úrazovou ambulanci Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi," sdělila Boleslavskému deníku mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Později,v 16 hodin,uvedlo mladoboleslavské rádio Jizera, že podle neoficiálních informací jela skupina cyklistů z kopce poblíž Hoškovic a přitom objížděla vozidlo. Ve stejném okamžiku se ale v protisměru objevilo vozidlo hasičů, které se také vyhýbalo překážce. Peloton cyklistů se chtěl proto rychle zařadit zpět, ale přitom došlo ke kolizi, kdy jeden z cyklistů spadl na zem.

Nedělní krásné počasí doslova vyzývá k výletům turisty, chodce, cyklisty i motorkáře. Především cyklisté by měli dbát na kvalitní bezpečnostní vybavení, tedy chrániče a helmy.Dopravních nehodtotiž není ve Středočeském krajizrovna málo. Například naNymbursku zahynul v sobotu večer po střetu s cyklistou motorkář. K tragické nehodě došlo poblíž Libice nad Cidlinou. Jak uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková, podlehl vážným mnohočetným zraněním na místě. "Čtrnáctiletý cyklista utrpěl otřes mozku a byl po ošetření předán na chirurgickou ambulanci".

Další nehoda motocyklisty zaměstnala v sobotu večer záchranáře v obci Malotice na Kolínsku. Podle informací záchranné služby přepadl přes řidítka a utrpěl vážný úraz hlavy a další mnohočetná poranění, s kterými skončil hospitalizován ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady.